Tömegével jelentek meg a gyilkos galócák erdeinkben
Óvatosságra inti a gombaszedőket a Budakeszi Vadaspark. A száraz nyár után a csapadékosabb ősz és az átlag feletti hőmérséklet kedvezett a gombáknak, az ehető és a mérges gombáknak egyaránt.
Óvatosságra inti a gombaszedőket a Budakeszi Vadaspark. A száraz nyár után a csapadékosabb ősz és az átlag feletti hőmérséklet kedvezett a gombáknak, az ehető és a mérges gombáknak egyaránt.
Ulán és Bajir 13 évesek múltak idén, gondozóik és a közönség is gyászolja a bundás négylábúakat.
A Vadmacska Fajmegőrzési Program keretében tavaly nyáron, néhány hetes korában került a Budakeszi Vadasparkhoz a vadmacska, aki idén nyáron lett kész a vadonra.
Aki járt már a Budakeszi Vadasparkban és találkozott vele, esetleg még egy látványetetésen is részt vett, biztosan emlékszik az életvidám, pozitív kisugárzású gondozóra, aki nemcsak az állatok, de a gyerekek nyelvén is jól ért. Mindenféle platformon láthattuk már nyilatkozni, de többnyire nem magáról beszélt. Mi ezúttal egy rendhagyó interjút készítettünk vele, amiben kivételesen nem az állatvilág, hanem maga Jóba Kati áll a középpontban. Ismerjétek meg a Vadaspark „arcát és hangját”, akinek mintha nem is huszonnégy, hanem legalább negyvennyolc órából állna egy nap.
A gímszarvasok tél végén kezdik el lehullatni az agancsaikat, és rögtön el is kezdik növeszteni az újat. A szarvasagancsokra még mindig nagy a kereslet, és amíg ez nem változik, addig az illegális agancsgyűjtés sem szűnik meg.
A közvélekedés szerint a medvék átalusszák a telet, és csak február elején bújnak elő barlangjukból, hogy megnézzék, itt van-e már a tavasz. De ha ez így van, akkor hogyan futhatunk össze velük a téli erdőben?
Idén már 44 éve annak, hogy megnyitotta kapuit a főváros környékének leglátogatottabb természetismereti bemutatóhelye. A jeles alkalomból szakvezetéssel várják a látogatókat.
Mostantól még teljesebb élményben lesz része a vadasparkot látogató családoknak. A kifejezetten gyerekeknek készült keskeny nyomtávú kisvasút mintegy kétszáz méter hosszan szállítja a kicsiket.
A kora őszi időszak jellegzetes jelensége a szarvasbőgés. A nem mindennapi élmény megtapasztalásához a Pilisi Parkerdő több túrát indít, továbbá a Budakeszi Vadaspark éjszakai állatainak életébe is bepillanthatunk.
Továbbá gyönyörűen ejti ki a „madár” szót. A nevetése akár egy horrorfilmbe is beleillene.
A közelgő húsvét kapcsán jöjjön most egy kis nyuszis gyorstalpaló. Mit kell róluk tudni, és milyen örömök és kihívások elé néz az, aki úgy dönt beszerez egy tapsifülest házi kedvencnek.
Gigantikus méretű méhecskék, új röpdék és egy kamaszkorú, de roppant jól nevelt vadmacskakandúr miatt is érdemes felkerekedni. Ráadásként javában készül egy minivasút a bejárat mellett.
Aranyos fotókat tett közzé közösségi oldalán a Budakeszi Vadaspark egy téli álmot alvó nagy peléről. A faj igazi nagymenő ebben a műfajban, hisz októbertől akár májusig is képes aludni.
2021. a vadmacska éve volt a Budakeszi Vadasparkban, amely a Pilisi Parkerdő Zrt.-vel és a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságával közösen elindította a vadmacska fajmegőrzési programot.
A most elindult fajmegőrzési program a főváros térségében szeretne a fokozottan védett ragadozó helyzetén javítani. A kihelyezett vadkamerák már működnek.
Egy alacsony kilátóban állok nagyjából huszadmagammal már jóval sötétedés után, előttem egy tisztás, messzebb a környékbeli települések pislákoló fényei. Távolról halkan felsejlik egy gímszarvasbika jellegzetes "nászéneke". Szarvasbőgéstúrán vettünk részt a Budakeszi Vadaspark melletti bekerített kis erdőben.
Június utolsó péntekén és júliusban péntek esténként, záróra után Alkonyati szakvezetést hirdet a vadaspark kalandvágyó érdeklődőknek. A túra során a kicsik és a nagyok testközelből ismerkedhetnek meg az alkonyati erdő vadjainak titokzatos életével.
Szemétkupacok, megégetett, vastag farönkök és egy szénné lett kuka árulkodik arról, hogy néhányan nagyon jól érezték magukat a tűzrakó helynél. Szerencse, hogy nem lett nagyobb a baj.
Mosni ugyan szokott, de a medvékhez semmi köze. Németországot ellepte a faj, nálunk jelenleg nincs sok, ám időről időre felbukkan itt-ott, legutóbb például egy soproni ház padlására költözött be egy példány. Mit kell tudni a mosómedvéről? Hogyan alkalmazkodik az ember közelségéhez, és miért nem való házi kedvencnek?
A vadmacska fennmaradását leginkább az élőhelyek szűkülése, illetve a házimacskával való keveredés veszélyezteti. A most elindult fajmegőrzési program a főváros térségében szeretne a fokozottan védett ragadozó helyzetén javítani.