Random túraajánlónk következik
Pihen a természet, így január közepén a fű se nő, de a szabad levegő most is vár titeket! A Természetjáró heti túraajánlójának ezúttal nincsen tematikája.
Pihen a természet, így január közepén a fű se nő, de a szabad levegő most is vár titeket! A Természetjáró heti túraajánlójának ezúttal nincsen tematikája.
Január 25-én, szombaton újra elindul a Lillafüredi Állami Erdei Vasút különvonata Miskolcról a menetrend szerinti vonatok által nem járt mahócai szárnyvonalon.
Az ország egyik legszebb panorámája tárulhat elénk a 950 méteres sziklafal tetejéről.
Na, de mi a másik? És itt most nem a Balaton szeletre gondoltunk. Hol van, mi köze a két Balatonnak egymáshoz? Utánajártunk.
A fényszennyezés az egész ökiszisztémára és az emberre nézve is problémát jelent, ám szerencsére vannak hazánkban olyan területek, ahol még mindig gyönyörűen látszanak a csillagok. Ezeket szeretnénk bemutatni.
Hazánk legnagyobb tengerszint feletti magasságon elhelyezkedő barlangja a Bükkben található, és elsősorban nem a méretével, hanem felszínre szakadt ablakával gyönyörködteti a természetjárókat.
Felsőtárkány és a virágkorát élő Noszvaj között egy nem mindennapi bérc magasodik, melynek puszta látványa is felfedezésre hív. A történelmi nyomokat és kilátást sejtető markáns vonulat több mindent is tartogat meghódítóinak.
→ TovábbA kirándulószezonnak rég vége, a hó is elolvadt, nem lesznek nagy tömegek az erdőkben a hétvégén. Éppen ezért olyan túrákat válogattunk a Természetjáró kínálatából, amelyek népszerű, klasszikus kirándulócélpontok körül vezetnek, de a jól ismert útvonalakat nem szokványos, félreeső látnivalókkal színesítik.
Egy hosszú hegygerincen járunk, ahol bitang szirtekről gyönyörködhetünk a tájban, de közben jó, ha tudjuk, hogy egy korábbi „város” kellős közepén sétálunk már vagy fél órája.
A Csókás-forrásnál, a pisztrángtelep közelében fotózták le a nyomait a hóban.
Várjátok már a havazást? Északi tájainkon akár már ezen a hétvégén gyönyörködhetünk a fehér tájban, ezért a Természetjáró kínálatából magasabb hegységeink könnyű és rövid körtúráiból válogattunk. Téli viszonyok között azonban fokozottan érvényes, hogy indulás előtt mindenki tájékozódjon az aktuális időjárási és közlekedési helyzetről.
Bár két fa összenövése, „ölelkezése" nem ritka jelenség, a Bükkben álló, egymást tartó bükkök esete mégis egyedi. Mutatjuk, miért.
Karbantartás miatt átmenetileg nem látogatható Lillafüred népszerű látnivalója, a Zsófia-kilátó.
Rövidülnek a nappalok, mégis ez a legszebb időszak a színesedő erdők felfedezésére vagy egy könnyű családi kirándulásra. A Természetjáró kínálatából ilyen túrákat gyűjtöttünk egy csokorba.
Mi az a hamuzsír, és mi köze van a Bükk északnyugati részén, Szilvásvárad határából induló vadregényes Szalajka-völgyhöz?
A Természetjáró kínálatából ezúttal az ország legmagasabb területeit feltáró túrákat válogattunk. Ezeken az útvonalakon már határozott jeleit érzékelni az ősznek, tehát a legszebb díszletek között tölthetjük a hétvégét.
A nemrég Közép-Európán átvonuló Boris ciklon nemcsak az emberek, de az állatvilág számára is nagy kihívást jelentett. A tartós, viharos esőzések egyik legszomorúbb következménye a fecskék tömeges pusztulása volt, amely országszerte sokakat megrendített. Ám a bükki hegyi réteken egyszer csak a „semmiből” jó néhány füstifecske megjelent. Mi lehet ennek az érdekes jelenségnek az oka?
A hosszan tartó aszály és a forró nyár után a Bükkaljára és a Dél-Bükkbe is megérkeztek az őszi esők, és újra megszólaltak a gímszarvasok.
Felújítási munkálatok miatt szeptember 23-tól október 22-ig lezárták a Bükk egyik leghíresebb barlangjához, a Suba-lyukhoz vezető ösvényt.
Megkerestük a Bükk legszebb panorámás kilátópontjait. Ha valaki szívesen gyönyörködne egyet, ajánlunk hozzájuk tökéletes helyszíneket, és a megközelítésükhöz szuper túraútvonalakat is.