Magyarország lakosságának a fele, a budapestiek negyede közlekedik alkalmanként biciklivel. A Magyar Kerékpárosklub kutatásából az is kiderül, hogy a legaktívabban az Alföldön használják a bringát, és úgy tűnik, hogy általában több férfi teker, mint nő.
A 2017 júliusában végzett felmérésből többek között kiderül, hogy ezen a nyáron a magyar felnőttek (18 év felettiek) közel fele (48%-a) 2 hét alatt legalább egyszer kerékpárra ült közlekedési céllal; országos szinten háromszor annyian használták közlekedésre a kerékpárjukat, mint szabadidős tevékenységre; és a budapestiek többet pattannak bringára szabadidős céllal, mint az országos átlag.
Az aktivitás összességében a Dél-Alföldön, az Észak-Alföldön és a Nyugat-Dunántúlon volt a legnagyobb, a legkevésbé kerékpáros régiónak pedig a Közép-Dunántúlt nevezhetjük. Érdekesség, hogy a férfiak közül közlekedési és szabadidős céllal is többen ülnek biciklire, mint a nők közül. Az adatokból az is kitűnik, hogy az életkor növekedésével fokozatosan lustulunk. Ha a közlekedési célú kerékpárhasználatot nézzük, az a legalacsonyabb iskolai végzettségűek körében volt a legnagyobb arányú, majd az iskolázottság emelkedésével az érettségiig csökkent, de az érettségizettek és a felsőfokú végzettségűek aktivitása megegyezett. Szabadidős tevékenység esetén a bringahasználat az iskolai végzettség emelkedésével párhuzamosan nő.
Ha még több részletre vagy kíváncsi, kattints ide!
Kapcsolódó cikkeink:
Két keréken Kaposvárról a Zselici Csillagparkba
Így tekerhetsz az erdőben legálisan
344 kilométer bringaút épül ki Szlovénia és Magyarország között
Most már Tokajtól Nyíregyházáig tekerhetünk
Bringával fedeztük fel Békés megye kastélyait
Paloznakon érdemes bringára pattanni