Átadták Az év ökoturisztikai élménye 2018 díjakat. A zsűri egy népszerű vadasparkot, egy mésztufa-barlangot, egy családi rendezvényt és a Jeli Arborétum virágba borulását értékelte.
Idén első alkalommal adták át Az év ökoturisztikai élménye címet. Az Agrárminisztérium és a Magyar Turisztikai Ügynökség által meghirdetett közös pályázaton négy kategóriában hirdettek nyertest október negyedikén. A pályázat célja az volt, hogy az ökoturisztikai létesítmények és működtetőik, illetve az ökoturisztikai programok szervezői számára lehetőséget adjon kínálatuk élményalapú megmérettetésére, így a pályázat elsődlegesen a turisták által a természetben átélhető élményre fókuszált. A cím elnyerésére többek között erdőgazdaságok, natúrparkok, nemzeti park igazgatóságok, önkormányzatok, társadalmi szervezetek, társas- és magánvállalkozások pályázhattak, több kategóriában.
A felhívásra 21 szervezet 33 pályázatot nyújtott be. A beérkezett pályamunkákat első körben az Agrárminisztérium és a Magyar Turisztikai Ügynökség delegáltjaiból álló szakmai munkacsoport bírálta el, hogy a pályázó létesítmények és programok mennyire felelnek meg az ökoturizmus alapelveinek. A második fordulóba jutott pályázatok élményközpontúságát helyszínbejárás során értékelték.
És akkor íme Az ÉV ÖKOTURISZTIKAI ÉLMÉNYE 2018 pályázat nyertesei:
Az év együtt-élő ökoturisztikai élménye- Élmény a helyiekkel:
Írottkő Natúrparkért Egyesület és Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság: Miénk itt a rét! rendezvénye
Az év családbarát ökoturisztikai élménye- Élmény a családnak:
Budakeszi Vadaspark Nonprofit Kft.: Budakeszi Vadaspark
Az év hozzáférhető ökoturisztikai élménye- Élmény korlátok nélkül:
Szombathelyi Erdészeti Zrt. Jeli rododendronvirágzás
Az év digitális ökoturisztikai élménye- Digitális öko-élmény:
Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság: Tettyei Mésztufa-barlang