Új látnivalókkal bővült az Ipolytarnóci Ősmaradványok bemutatóhely
A napokban olyan új fejlesztéseket mutattak be Ipolytarnócon, amelyek révén még többet megtudhatunk a világhírű „ősvilági Pompejiről” és annak hajdani lakóiról.
A napokban olyan új fejlesztéseket mutattak be Ipolytarnócon, amelyek révén még többet megtudhatunk a világhírű „ősvilági Pompejiről” és annak hajdani lakóiról.
Házalapot ásott, és több millió éves őskövületre lelt a gyanútlan férfi. Az páratlan lelet azóta az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület fogadóépületében tekinthető meg.
Jelenleg 510 kilométeren van hazánkban árvízvédelmi készültség, több mint 200 kilométeren harmadfokú, ami a legmagasabb szintet jelöli.
Ipolytarnóc neve ma már fogalom, az itt talált lábnyomos homokkövek, a hatalmas megkövesedett fenyő, illetve az itt kiállított bükkábrányi ősfák világhírű leletek, amelyeket egyszer, de inkább többször mindenkinek érdemes megnéznie. Ráadásul, mindez remek családi program is.
Láttál vagy tapintottál már több millió éves fákat? Cikkünkből kiderül, hol teheted ezt meg, és arról is mesélünk, milyen utat jártak be a különleges ősfák.
Nem egy felsőoktatási intétmény által kiállított dokumentumról van szó, ráadásul nem is emberek kapják. Olvass tovább bátran, ha kíváncsivá tettünk!
Bővült a geológiai tanösvény legnépszerűbb része, a holografikus bemutató, és egy interaktív falat is létrehoztak. Idén 120 éve, hogy felfedezték a sok millió éves lábnyomokat a helyszínen, ennek alkalmából tematikus túrákat is szerveznek.
Éppen egy évvel ezelőtt adták át a kaszói lombkorona-tanösvényt, azóta pedig szinte gombamód megszaporodott a hasonló erdei objektumok száma. Ha szereted ebből a rendhagyó perspektívából megcsodálni a természetet, most elmondjuk, hol teheted ezt meg.
Új élmények várják a látogatókat Ipolytarnócon. Megújult a lombkorona-tanösvény, hologramos vetítésen elevenednek meg az ősállatok az ősi lábnyomoknál, és készült egy mobilalkalmazás is, amelynek útvonalajánlóival bejárhatjuk az Bükki Nemzeti Parkot.
Az évforduló alkalmából október végéig minden hétvégén más-más programot szerveznek az Ipolytarnócon. Lesznek filmvetítések, VR-szemüveges bemutatók és gyerekfoglalkozások.
A természetvédelmi terület érdekességeit ezentúl új weboldalon fedezheted fel 360 fokos képekkel, videókkal és sok fotóval.
Ha Szécsénytől északra, a szlovák határ felé autózunk, elénk tárul a festői szépségű nógrádi táj látványa. A szelíd dombvidék mélyén egy évmilliókkal korábbi, trópusi világ kőzetrétegekbe zárt üzenete vár türelmesen arra, hogy megfejtsük a titkait.
Nem, nem speciális túlélőtúrákra szeretnénk rábeszélni a júniusi kánikulában, hanem olyan időtöltési lehetőségeket ajánlunk a nyár első hétvégéjére, ahol akár a lurkókkal együtt, akár baráti társasággal vagy kettesben is jól érezhetitek magatokat. Sőt. A legedzettebbek egy izzasztó, de annál szebb teljesítménytúrán is próbára tehetik erejüket.
Ha vulkánokat idáig csak képeslapokon láttál, és fogalmad sincs, hol van a Vétyemi-ősbükkös, akkor itt az ideje, hogy május második hétvégéjén felkerekedj, mert országszerte jobbnál jobb programok keretében ismerkedhetsz meg a természet csodáival.
Kiderült, hogy Ipolytarnóc területén 17-18 millió évvel ezelőtt a mai hüllőkre és kétéltűekre emlékeztető állatok is éltek azon 11 gerinces faj mellett, melyeket eddig fedeztek fel az Ősvilági Pompejinek is nevezett területen.
A MÁV-START 2012. szeptember 29-én rendkívüli vonatot indít a régmúltba, az ősvilági katasztrófához! A Novohrad-Nógrád Geopark kapuja várja a bátor időutazókat.