Hiánypótló természetvédelmi és turisztikai beruházás kezdődik az Alföldön. Lesz modern fogadó- és bemutató épület, új tanösvény, és jövő év végén talán már be is sétálhatunk a Bugac kapujába.
Buzsik-csőszház népi műemléki tanyacsoport
180 millió forintból kezd nagyszabású fejlesztésbe a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság a Bócsa-Bugac buckavilága és homokpusztái területen. Az elképzelések szerint az 1850 körül épült Buzsik-csőszház népi műemléki tanyacsoport mellé új, az ideérkező látogatók igényeit kiszolgáló, egész évben üzemelő épületet létesítenek. A Bugac kapuja elnevezésű épület és a benne lévő kiállítás sokoldalúan nyújt majd információkat a különféle korosztályoknak a térség Natura 2000-es területeiről, azok élővilágáról, valamint motiválja és felkészíti a látogatókat a terepi programokra. Az épületet többfunkciósra tervezik: alkalmas lesz csoportok fogadására, tájékoztatására, a túrák kiinduló helye lehet, továbbá konferenciák, találkozók megtartásához is rendelkezik majd a szükséges infrastruktúrával. Az épület egy időben 50 főt tud majd fogadni, a működtető évente 10 000 látogatóval számol.
A bugaci pusztaság
Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projekt részeként kialakítanak egy a Homoki erdők emlékútja elnevezésű tanösvényt is, amely a legveszélyeztetettebb homoki erdőtársulásokat és Natura 2000 jelölő fajokat fogja bemutatni. Továbbá a már meglévő tanösvényeket, turisztikai célú objektumokat egységes rendszerbe foglalják, és túraútvonalra fűzik fel a terepi tájékozódás megkönnyítése érdekében. A 260 m2 hasznos alapterületű Bugac kapuja fogadóépület építésének kivitelezése 2017. augusztusban kezdődik, és várhatóan 2018 végén fejeződik be.
A Bugac kapuja elnevezésű épület látványterve
Kapcsolódó cikkeink:
Virtuális kirándulás a Böddi-széken
Nemcsak a jég, de az élet is zajlik a Dunán
Fókuszban a természet - Molnár Péter természetfotóssal