Száznál is több csoport, közel háromezer diák és pedagógus járja be idén nyáron az Országos Erdészeti Egyesület által koordinált Erdei Vándortábor program keretében a magyar erdőket. Az egyhetes túrákon a diákok megismerik a Bakony, a Börzsöny, a Mátra, a Mecsek, valamint a Pilis természeti és kulturális értékeit.
Útnak indultak az erdei vándortáborozók. Az Erdei Vándortábor program egyes útvonalain hét nap alatt 60-80 kilométert tesznek meg a felsős és középiskolás diákokból álló csoportok. A szervezők a szállás és az étkezések biztosításával, az útvonalak kijelölésével segítik a kísérő tanárok munkáját. Az 5 útvonalon összesen 350 kilométernyi utat jelöltek ki, és 18 táborhelyet létesítettek, ahol jellemzően tábori ágyakkal berendezett sátrakban szállnak meg az egymást követő csoportok, és tisztálkodási, valamint a legtöbb helyen áramvételi lehetőség is az erdei vándorok rendelkezésére áll. Minden útvonalon kulturális és erdei iskolai programokon is részt vesznek a diákok, hiszen a vándortáborok célja az egészséges kikapcsolódás biztosításán túl a magyar tájak értékeinek bemutatása is.
Az erdei vándortáborok 2018-as nyitónapját a börzsönyi útvonal egyik táborhelyén, az Ipoly Erdő Zrt. kezelésében lévő Kút-bereki turistaszálláson rendezték meg, ahol egyben az erdőgazdaság által felújított szállásépületet is bemutatták a nagyközönségnek.
Kapcsolódó cikkeink:
Az idei nyár legnagyobb durranása lehet a Vándortábor program
Vándortáborok az ország legszebb helyein