Egy méter híján 600 méteren épült 2013-ban egy kilátó az adótorony tövében, ahonnét közel 180 fokban csodálhatjuk a távoli Balatont és a közeli Veszprém-Nagyvázsonyi-medence lankáit, településeit.
Bár a Déli-Bakony legmagasabb pontján létesült, kilenc méter magas építmény panorámateraszáról tekinthetnénk körbe, a körpanorámáról azonban le kell mondanunk. Északi irányban ugyanis csupán az adótoronyra és az annak közelében található létesítményeket szemlélhetjük és az innen érkező zajok sem erősítik a természet nyugalmát.
A Balaton legközelebbi partszakasza légvonalban közel 20 kilométerre van innen, így a csillogó vízfelület csak nagyon tiszta időben válik látványossá. A borovi fenyőből készült kilátó masszív, stabil szerkezet, a szelet is jól állja, de a nagy gyújtótávolsággal fotózáshoz, főként hosszú záridők esetén itt sem árt a nehéz, vagy súlyokkal megerősített állvány, és a nézelődő turistáktól éppen teljesen mentes kilátó.
A Kinizsi-kilátó erőssége abban rejlik, hogy a tövében található padokhoz, akár egy nagyobb csoportot, akár egy egész iskolai osztályt is le lehet ültetni.
A rádiótorony és kiszolgáló létesítményei miatt a kilátóból korlátozott a kilátás, azonban megkerülve a kerítést több pontról is megnyílik a panoráma
Kiváló helyszín piknikhez is. Egyébként a csúcson korábban már állt egy kilátó, melyet 1937-ben húztak fel, de később, a rádiótorony építésekor lebontották. Az alant elterülő erdőtömb egy különösen izgalmas, sötét darabkáját rejti a múltnak: a keleti irányban található „Kis-Moszkva" létesítmény szigorúan őrzött, titkos katonai objektum volt a szovjet megszállás évtizedeiben. A nagy titkolózást elsősorban az itt tárolt nukleáris töltetek indokolták.
A kilátóból széles panoráma nyílik a Bakony és a Balaton-felvidék erdőire, elláthatunk egészen a Balatonig, és a közeli erdős magaslatokig