Ami közös Egerszalókban és Pamukkaléban
Nem olyan régen az egerszalóki sódombnál jártam. Elmesélem, hogy miért kellene mindenkinek legalább egyszer ellátogatnia erre a varázslatos helyre.


Ha azt mondom, hogy Egerszalók, akkor a legtöbb embernek a sódomb jut eszébe. Én is így vagyok ezzel, és elsősorban emiatt látogattam el ide, de hamar rádöbbentem: egy nap kevés ahhoz, hogy megismerjem azt a sok csodát, ami a környéken található. Az egerszalókihoz hasonló sódomb egyébként csak Törökországban, Pamukkaléban és az Amerikai Egyesült Államokban, a Yellowstone Nemzeti Parkban van.


Az egerszalóki sódomb a falu legnagyobb nevezetessége. Nem lehet hozzá közel menni, mivel a 410 méter mélyről feltörő víz körülbelül 60-70 Celsius fokos. Nagyjából 3-5 méteres távolságból viszont nagyon jól látható. A domboldalon lefolyó víz eddig összesen - olvasmányaim szerint - 1100 négyzetméteres, gyönyörű és látványos mészkőlerakódást alakított ki, ami Európában egyedülálló. A sódomb mára már védett terület, a fürdő építése után pedig sétautat hoztak létre, melyen könnyedén megközelíthetjük ezt a ragyogó csodát.
Szöveg és fotók: Szinok Gábor
Gábornak egy Egerhez kapcsolódó híroldala is van, itt éred el.

A kétarcú Csergezán-kör
A főváros nyugati kerületeivel néhol összeolvadó Budai-hegységnek kevés olyan része van, amit a kirándulók ne rutinszerűen látogatnának. Egy zsúfolt ünnepnapon célszerű és látványos kombináció a tömegmágnes Csergezán-kilátó és a jóval szerényebb ismeretségű Szarvas-árok mixe.
→ Tovább
Ezért imádom a teljesítménytúrázást és különösen a Mátrabércet
Avagy a gyaloglás filozófiája. Hazánk egyik legismertebb, komoly felkészülést igénylő teljesítménytúrája sok-sok óra tömény eksztázist és olyan tájélményt nyújt a felkészült vándornak, mint hazánkban talán semmi más.
→ Tovább
Thaiföld két keréken - sátorral a mérgeskígyók földjén
Kalandos utazás Thaiföldön, bringával és gyalogosan, dzsungeltúrával és egy néhány napos kényszerpihenővel megspékelve.