Kampány a biztonságos utazásért
Közös kampányt indított a Magyar Turisztikai Ügynökség, a MOL, a MÁV és a Volánbusz. A cél, hogy mindenkiben tudatosítsák: itthon biztonságosan utazhatnak, és a koronavírus-járvány lecsengése után újra felfedezhetik Magyarország csodáit.
A belföldi turizmus fellendítéséért indított kampány üzenete, hogy itthon bátran útra kelhetünk, mert akár autóval, akár vonattal, akár busszal indulunk útnak, biztonságban vagyunk.
Érintésmentesség, távolságtartás a MÁV járatain
A biztonságos utazás érdekében a MÁV érintésmentes jegyvásárlásra ösztönzi az utasokat a pályaudvarokon és a vonatokon. A kellő távolság megtartásáért a balatoni vonatokon csak minden második helyet értékesítenek, és több IC-kocsit indítanak. Az étkezőkocsik étel- és italkínálatát elvihető csomagolásban is elérhetővé teszik.
A Balaton Expresszen tavaly nagy sikert aratott étkezőkocsi szolgáltatás kínálata idén bővül, illetve SZÉP-kártyával is lehet fizetni. Dolgoznak egy Utasellátó applikáció fejlesztésén is. Több új szezonális balatoni jegytípust is elérhető lesz a nyár folyamán. A 24 illetve 72 órás érvényességű, Balaton napijegy korlátlan számú utazásra jogosít a tó körül, és a balatonfenyvesi kisvasúton.
A MÁV fontos üzenete: „Tervezz előre, vásárolj időben!”. Az elővételi jegyvásárlásnak különösen a hétvégi balatoni forgalomban lesz jelentősége, hiszen ezzel is elkerülhető, hogy a 50%-os kapacitáskorlátozás miatt esetleg ne maradjon jegy a kiszemelt vonatra.
Ózonos fertőtlenítés, mobil jegyvásárlás a Volánbusznál
A társaság mindent elkövet utasai és munkatársai egészségének védelme, a biztonságos utazás biztosítása érdekében. A március végén bevezetett mobiljeggyel elérhetővé tették a készpénzmentes jegyvásárlást, folyamatosan fejlesztik az online is elérhető termékek körét.
Fokozott figyelemmel és rendszerességgel takarítják az autóbuszokat és az állomásokat, a járművezetők és a pénztárosok maszkot viselnek. Országszerte 700 érintésmentes kézfertőtlenítő-adagolót helyeztek ki az állomásokon, az autóbuszok utasterében ózonos légtér-fertőtlenítést vezettek be.
Folyamatosan fejleszt, játékra hív a MOL
A töltőállomásokon a legszigorúbb higiéniai intézkedéseket vezették be. Legalább óránként tisztítják és fertőtlenítik a töltőállomásokat, plexifallal védik ügyfeleiket és kollégáikat. Az alkalmazottak maszkot és kesztyűt viselnek. Csak előrecsomagolt pékárukat kínálnak, a kávét pedig papírpohárban értékesítik. Újdonságként a Balaton környéki töltőállomásokon már tesztelik az „érintésmentes mosdókat”, ahol a kézmosásnál semmihez sem kell hozzáérni.
Júniustól kibővítik a MOL LIMO szolgáltatásait, a perc alapú bérlés mellett kedvező áron napidíjas bérlésre is lehetőség nyílik. Így egy-egy rövidebb belföldi kirándulást akár LIMO-val is meg lehet tenni. A MOL nyáron a biztonságos utazás jegyében játékra is invitál a Magyar Turisztikai Ügynökséggel (MTÜ) közösen. „Kalandra fel” szlogennel 50 helyszínt, látványosságot ajánl az utazók figyelmébe, ahol a MOL vásárlókat kedvezmények, játék, nyeremények várják.
A Kőris-hegyen innen és azon túl
Az őszi Bakony szépségei, óriási golflabda a hegytetőn, mesebeli birtok a hegyek között és boldog nyugdíjaskorukat élő lovak. Élmények és látnivalók Bakonybéltől Borzavárig.
→ TovábbMagával ragadó tájjárás a Vértes sokszínű piros útján
Elbűvölő tájrészletekkel és az erdő meghittségével ajándékozott meg a Közép-dunántúli Piros vándorút vértesi szakasza, amit varázslatos kora őszi hangulat fűszerezett. A hegység változatosságát bemutató út értékei között egyarán szerepelt természeti és épített érték, de ez alkalommal számomra a fő attrakciót a fák és az erdőlakók hozták el.
→ TovábbPiros vándorúton a Gerecsében
A hosszútávú jelvényszerző túráknak általában megvan az a bája, hogy egyaránt bemutatják egy adott térség népszerű és kevésbé ismert tájrészleteit. Kiváló példa erre a Közép-dunántúli Piros gerecsei szakasza, ami változatos látványt nyújtó túraélménnyel kalauzol el a hegység központi részéről a Duna partjáig.
→ Tovább