Pakolás két keréken – Csomagoptimalizálás bringásoknak
Akár rövidebb, akár hosszabb kerékpártúrára készülünk, érdemes már jóval az indulás előtt megtervezni, mit is viszünk majd magunkkal, valamint azt, hogy hová szeretnénk begyömöszölni felszerelésünket. A cuccok összeválogatásánál csakis a valóban fontos dolgokra fókuszáljunk, hiszen minden feleslegesen hurcolt gramm többletterhet ró ránk tekerés közben.
Észszerűség és modularitás
Egy vérbeli túrakerékpáron alapvetően hat helyre rögzíthetők a csomagok: hátsó csomagtartóra, első csomagtartóra, kormányra, vázra, közvetlenül a nyereg alá, valamint magára a nyeregrúdra. A legnagyobb terheket a hátsó csomagtartóra rögzített táskákban célszerű elhelyezni, a legértékesebb apróságainkat pedig a könnyen hozzáférhető kormánytáskában – ez utóbbit könnyen magunkkal vihetjük, ha őrizetlenül hagyjuk a bringát. A nyeregtáskák és a sztenderd váztáskák elsősorban szerszámoknak és tartalék tömlőknek kínálnak megfelelő helyet, a nagyobb űrtartalmúak ugyanakkor egy könnyű esőnadrágot vagy esőkabátot is képesek befogadni. Az első csomagtartóra szerelhető táskákba (bármilyen meggyőző is legyen a méretük) a nagyobb térfogatú, de viszonylag könnyebb dolgainkat – ruházat, hálózsák – próbáljuk elhelyezni. Mindig olyan táskát válasszunk, amelynek térfogata passzol a felszerelésünkéhez. Egy római-parti pedálozáshoz felesleges a világjáró táskaszett, de egy Szahara-átszelésbe sem túlzottan bölcs dolog egyetlen kormánytáskával belevágni. Ha komolyan gondoljuk a kerékpártúrázást, kizárólag teljesen vízhatlan, ellenálló anyagból készült darabokat válasszunk. A befektetés már az első égszakadás alkalmával meg fog térülni.



Panorámás barangolás a Tihanyi-félsziget lenyűgöző értékeivel
A Balaton ikonikus földnyelvét bejáró jelvényszerző-körtúrában sok minden gyönyörködtet, ezért nehéz lenne főszerepet osztani az itt váró élmények valamelyikére. Annyit elárulhatunk, hogy a csodás kilátásokat tartogató hegykúpon parádés sziklatáj, színpompás növényvilág, elszigetelt tavak idillje, számos épített érték – köztük az apátságot is érintve – nyújt felejthetetlent, mindezt pedig a magyar tenger tündöklő víztükre keretezi.

Panorámás sárga úton a Budai-hegység és a Gerecse peremén
Egy élményekben gazdag könnyű útvonal, amely a budai hegyek nyugati végeit tarkító panorámás kopárok mentén vezet el a Gerecse legkeletibb magaslatához, illetve a Zsámbéki-medence központi nevezetességéhez.

A bükkösbe zárt „Dante pokla” kolosszális csarnokában
Nehéz lenne kiválasztani a Bükk leglátványosabb földtani értékét, de ez a hegység Kis-fennsík nevű részén megbúvó egyedi látványosság biztosan jó eséllyel dobogós helyre pályázna.
→ Tovább