Lelkes természetvédő önkéntesek mentették meg a pici rigók életét Veszprémben. Ehhez persze kellett a Fehér Holló Vadmentők útmutatása és támogatása is. Szívmelengető történet következik.
„Hétfőn meséltünk Nektek arról, hogy aznap Veszprémben egy fészket találtak két picike fekete rigó fiókával egy bokorban” – kezdte bejegyzését a Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont.
Mint írják, a nagy hidegek miatt, hogy a tojó minél több időt tudjon a fészekben tölteni, melegítve ezáltal a kicsiket, a tanácsunkra Nóráék minden nap táplálékot helyeztek ki a bokor aljába. És láss csodát, a kicsik átvészelték a mínuszokat, és életben vannak.
A fekete rigó Magyarországon védett faj, természetvédelmi értéke 25 000 Ft.
Derekasan küzdöttek a kicsi rigók az életben maradásért, és úgy tűnik, a nehezén túl vannak. Lehet reménykedni, hogy ezután is minden rendben lesz velük, és sikeresen kirepülnek majd a fészekből.
Miért különleges a fekete rigó?
A legismertebb rigónk, amellyel minden évszakban találkozhatunk hazánkban, az a fekete rigó. Valójában csak a hímek feketék, a tojók és a fiatalok barna tollazatot viselnek, és mivel télen is gyakran találkozhatunk velük, azt hihetnénk, hogy állandó madarunk.


Pedig valójában költöző madár a fekete rigó, csak épp kihasználva a városias környezet előnyeit, az enyhébb telet és a táplálékban gazdagabb terepet, sok példány marad télire is. A melegebb évszakokban elsősorban a talajon elkapható lószúnyogokkal és gilisztákkal táplálkozik, télire pedig bogyós termésekre váltja kosztját, de a gyümölcsöt sem veti meg.