Március 21-e az Erdők Nemzetközi Napja. Ebből az alkalomból vadregényes hazai erdőkről készítettünk egy válogatást.
Az ENSZ közgyűlése 2012 decemberében nyilvánította az Erdők Nemzetközi Napjává március 21-ét. 2013 óta ezen a napon világszerte minden tagállamban megemlékeznek az erdők és a fák jelentőségéről. Minden évben valamilyen tematika köré szerveződnek a programok. Az idei év fókuszában az "erdők és az innováció" áll.
Az innovációnak nagy szerepe van az erdők kutatásában, tanulmányozásában, az új technológiák előmozdítják az ökoszisztémák helyreállítását, lehetővé tehetik az őserdők megőrzését a helyi lakosok bevonásával, de új technológiákra van szükség az erdőtüzek és az erdőpusztulás korai előrejelző rendszereihez is. A témáról bővebben itt olvashattok.
Galériánkat lapozgatva most olyan hazai erdőségekében nézhettek szét, amelyek megőriztek még valamit természetességükből. Van közöttük néhány erdőrezervátum is, amelyekről fontos tudni, hogy azok magterülete fokozottan védett, így oda – hacsak nem vezet ott turistajelzés – csak a kutatók tehetik be a lábukat, ők is csak engedély birtokában.
Kattints a fotóra a galériáért!
A Várhegy Erdőrezervátum annak köszönheti létrejöttét, hogy a meredek hegykúpot még a Trianont követő, és a világháború időszakában elharapódzó fairtásoktól is (többnyire) megkímélték. Az 1980-as években kialakított erdőrezervátum magterületén minden emberi beavatkozást mellőznek.