A kíváncsi nyuszt esete a macskabagollyal - videó

A nyusztok szeretnek odvas fák környékén bogarászni, ám ez alkalommal ez a példány rossz helyen keresgélt. Nézd meg a videót, és kiderül, hogy miért.

Szerző:
Turista Magazin
Forrás:
Balaton-felvidéki Nemzeti Park
2024. június 10.

A nyusztok szeretnek odvas fák környékén bogarászni, ám ez alkalommal ez a példány rossz helyen keresgélt. Nézd meg a videót, és kiderül, hogy miért.

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park osztott meg egy vadkamerás felvételt a közösségi oldalán, amin a leírás szerint egy nyest látható, ahogy az egyik pillanatban meglepi egy macskabagoly. A nyestet és a nyusztot nagyon könnyű összekeverni egymással, főleg távolról, ám van néhány kisebb, de jól látható különbség, ami alapján egyértelműen kiderül, hogy milyen állatról is van szó. A videón egy kifejlett nyuszt szaglászik egy odvas fán, majd hirtelen fejbe kólintja egy átsuhanó madár. Elsőre nem is látszik ki és miért intézte a támadást, de a felvételt tovább nézve minden egyértelművé válik.

Nyuszt vagy nyest?
Könnyű összetéveszteni a két állatot, de van néhány ismertetőjel, ami segít a beazonosításban. A nyest (ami nem védett, vadászható) teljes mértékben urbanizálódott, és remekül megtanult túlélni az ember közelében. Gyakran látni városokban, előszeretettel költözik padlásokra, és bújik be az autók motorterébe, ahol rágásával nagy károkat tud okozni. A nyuszttal szinte sosem találkozhatunk személyesen, mert az erdőben él és rejtett életmódot folytat. Nehéz lencsevégre kapni.

A nyuszt mellfoltja sárga, nem ér le a lábáig és a nyestével ellentétben nem ágazik el villásan. Orra fekete, fülének karimája fehér. Ami a nyestet illeti, az ő mellfoltja fehér, leér a mellső lábai alá, az orra és a füle pedig barna vagy rózsaszín.

A nyuszt természetvédelmi oltalmat élvez (természetvédelmi értéke 50 000 Ft). Termete rokonáéhoz hasonló: testhossza 42–51 cm, farokhossza 20–26 cm, testtömege 1,5–2,2 kg. Rendkívül ügyesen és fürgén mászik, akár még egy mókust is képes levadászni. Emellett többek között pockokkal, egerekkel, madarakkal és rovarokkal táplálkozik, de a gyümölcsöket és a dögöt sem veti meg. Ha még több érdekességet szeretnél megtudni erről a különös menyétféléről, akkor kattints erre a cikkünkre.

Cikkajánló