Hazai asztrofotósok képeiből válogattunk, hogy megmutassuk, milyen elképesztő objektumokat és jelenségeket rejt a végtelen sötétnek látszó űr a Föld körül.
Ésszel szinte felfoghatatlan távolságok és méretek uralják az Univerzum minden szegletét, amelybe egy egyszerű ember nem kaphat betekintést, ha csak úgy felnéz az éjszakai csillagos égboltra. Már ha még lát manapság csillagokat, hiszen sok helyen akkora a fényszennyezés, hogy a Tejút látványa egyenesen szenzációnak számít a mai modern ember életében.
Az éjszakai égbolt jó értelemben megszállott fényképészei, az asztrofotósok, azonban mindent megtesznek azért, hogy minél több titkot és látványos jelenséget megörökítsenek, és így a hétköznapi embereknek is megmutassák azt a csodálatos világot, ami körbevesz minket. A Magyar Asztrofotósok Egyesülete 2020-ban indította el a Hónap képe rovatot, ennek keretében minden hónapban kiválasztanak egy valamilyen szempontból elismerést érdemlő fotót, amelyeket mi is bemutatunk nektek hónapról-hónapra.
De az egyesülethez nemcsak egy szuper kép érkezik be havonta, hanem jóval több, és ezúttal ezekből válogattunk nektek. Utazz velünk az világűr csodálatos világába! A galéria az alábbi képre kattintva nyílik.
A képen az M42-es objektum, azaz az Orion-köd látható. A kép készítése sok tanulsággal járt István számára, a 13 órányi expozícióból csupán 3 órányi hasznos jött össze. Ettől függetlenül a végeredmény egészen mesés lett.