A Rókales Alapítvány és a Drónpilóták Országos Egyesülete közös előremutató akciót indított. Drónok segítségével térképezik fel a gabonatáblákat, hogy aratáskor megelőzzék a védtelen állatok halálát.
Az aratás időszakában rendkívül sok vadon élő állat pusztul el a kombájnok nyomában vagy kerekei között. Az újszülött vagy pár napos védtelen kicsinyek nem tudnak elmenekülni, a gépkezelők a munkájuk során pedig nem tudják felfedezni a kalászosok, vagy egyéb aratásra váró növény között a búvóhelyüket. Vagy sajnos csak későn.
A Rókales Alapítvány elnöke, Kurunczi Norbert ötlete mellé állva a Drónpilóták Országos Egyesülete (DOE) új kezdeményezést indított. Drónokkal felülről derítik fel a vadakat és búvóhelyeiket a gabonamezőkön.
Az innovatív módszerrel a drónok hőkamerái még az aratás megkezdése előtt azonosítják a vadállatok tartózkodását, lehetőséget teremtve az eredményes mentésre.
A hőkamerával ellátott eszközök a kora reggeli órákban gyorsan észreveszik az élőlényeket, ami növeli a vadvédelem hatékonyságát.
A Rókales Alapítvány és a Drónpilóták Országos Egyesülete is felhívást tett közzé a drónosoknak, hogy csatlakozzanak ehhez a vadmentési akcióhoz. Drónos önkéntesnek ITT és ITT lehet jelentkezni.
A DOE vállalta, hogy a nála jelentkezőket összeköti a Rókales Alapítvánnyal, s amikor ők a gazdákkal, földtulajdonosokkal, gépkezelőkkel egyeztetnek, hogy mikor mennek ki a terepre, az aratásra, akkor értesítik azokat az embereket, akik ehhez a helyszínhez közel tartózkodnak.
A Rókales Alapítvány balatonöszödi menhelyére korábban mi is ellátogattunk, a cikket itt tudod elolvasni.