Kékestető az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelye. A jól ismert látnivalókon túl azonban a Kékesnek létezik egy kevésbé ismert, vadregényes arca is. A novemberi Turista Magazin Ökotúra rovatában erről mesélünk.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság (BNPI) Kékes tanösvénye Kékestetőről indul és oda is tér vissza, a közbeeső közel kilenc kilométer pedig elképesztő szépségeket rejt. Mindezekre nem is kell sokat várni. Alighogy magunk mögött hagyjuk a tévétorony, az étterem és a bazársor alkotta, kirándulócsalogató háromszöget, éles váltással máris egy varázslatos erdőben találjuk magunkat.
A túrán Magos Gábor a BNPI Természetvédelmi Őrszolgálatának vezetője kísért bennünket, akitől sok-sok érdekességet megtudtunk a Kékesről és annak élővilágáról.
A Kékes különlegessége nem pusztán abban rejlik, hogy ez az ország legmagasabb hegye, de a jégkorszakban kialakult formakincse és élővilága is nagyon izgalmas helyé teszi.
A fagy okozta aprózódás nyomán törmeléklejtők, kőtengerek alakultak ki, máshol függőleges, kifagyásos sziklafalak és meredek gerincek teszik változatossá a hegyet, amelynek északi oldalán egy több száz méteres letörés szakad a mélybe.
A túra során jártunk többek között a Sas-kő sziklaormán, a titokzatos Sötét-lápánál, a bájos Pisztrángos-tónál, a Kékes Észak Erdőrezervátumban pedig megtapasztalhattuk mennyire élettel teli tud lenni egy erdő, ahol nem az ember, hanem már a természet az úr.
További részletek a Turista Magazin novemberi számában.
A NOVEMBERI DIGITÁLIS SZÁMUNKAT ITT TUDOD ONLINE MEGRENDELNI, KORÁBBI LAPSZÁMAINKAT PEDIG IDE KATTINTVA TUDOD ELÉRNI.