Rendezését tekintve, egy teljesítménytúrához hasonló, Magyarországon egyedülálló „pecsétes” túrát ajánlunk most nektek, amelynek célja földtudományi értékeink bemutatása és megszerettetése.
Az első ilyen túrát a Fejér megyei Természetbarát Szövetség a Velencei-hegységben rendezte meg és a nagy sikerre való tekintettel 2014. március 30-án újra betekintést nyerhettek a Velencei-hegység kőzeteibe zárt évmilliók izgalmas történetébe.
Nem véletlenül esett a választás erre a vidékre; hiszen az ingóköveken túl is meglepetésekkel teli és gazdag földtani örökséggel rendelkezik, amelyet mégis kevesen ismernek. Ha a hosszabb távon indultok megismerkedhettek a közel 450 millió éves óceáni üledékkel, az országban egyedülálló gránit formakinccsel, a 40 millió évvel ezelőtt itt működő vulkánnal, és a jégkorszak izgalmas eseményeivel.
A rövid távon ugyan nem lesz ekkora a „geodiverzitás” (a kőzetek sokfélesége), de trópusi-szubtrópusi éghajlaton kialakult félnarancs alakú dombokat, gyapjúzsákot és még több gránit érdekességet itt is láthattok majd. A túra állomásain képzett geotúravezetők várják majd a résztvevőket, akik negyedóránként a kövek helyett fognak mesélni, előadván az adott képződmény kialakulásának történetét.
A túrán mindenki saját felelősséggel vesz részt. A teljesítők „geotúrázó” kitűzőt kapnak. Az itiner tartalmazza a Velencei-hegység fejlődéstörténetét és az útvonal földtani leírását.