Újabb komoly nemzetközi elismerést kapott Török Zoltán Vadlovak – Hortobágyi mese című filmje. Ezúttal Németország legnagyobb és legrangosabb természetfilm-fesztiváljának fődíját hozta el. Gratulálunk az alkotóknak! A film november 4-től országszerte a mozikban.
Török Zoltán a Facebook-oldalán osztotta meg az örömhírt, hogy a Vadlovak – Hortobágyi mese című alkotása a napokban elnyerte Németország legrangosabb természetfilm-fesztiváljának, a GREEN SCREEN Internationales Naturfilmfestival Eckernförde fődíját.
Mint írja, „Fantasztikusan büszke vagyok a csapatra, akikkel ezt a filmet együtt készíthettem! Köszönet a GREEN SCREEN Internationales Naturfilmfestival Eckernförde zsűrijének és mindenkinek, aki hitt abban, hogy a hortobágyi pusztáról és a vadlovakról is lehet és érdemes mozifilmet csinálni!” Gratulálunk az alkotóknak! A film november 4-től látható a hazai mozikban.
A Vadlovak – Hortobágyi mese játékfilmekhez hasonló történettel és látványvilággal mutatja be a vadlovak és a hortobágyi puszta izgalmas világát, úgy, ahogyan azt még biztosan nem láttuk. A film egy csikó, Csepke életét követi végig a születéstől kezdve, az ő szemén keresztül láthatja majd a közönség a csapatában lejátszódó drámákat, valamint a puszta változását évszakról évszakra.
A film hivatalos előzetese:
Török Zoltánnal nemrégiben mi is készítettünk interjút, itt olvashatod.
Aki további érdekességeket, kulisszatitkokat szeretne megtudni a filmről, az kattintson Török Zoltán Facebook-oldalára vagy a wild.tales Instagram-oldalra.
A Przsevalszkij-ló a házi ló legközelebbi rokona, amely a 20. században pusztult ki a vadonból. Az utolsó vadon élő példányt az 1960-as években látták. A jelenlegi világállomány egy tenyészprogramnak köszönhető, amelynek alapját 12 európai és észak-amerikai állatkert fogságban tartott egyedei jelentették. A világállomány összesen 2000 egyedre tehető, ebből 600 ló Mongóliában él vad körülmények között. A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság felügyelete alatt egy közel 300 egyedes populáció él egy 3000 hektáros területen, ahová a velük foglalkozó kutatókon kívül más csak külön engedéllyel léphet be.