Így vidd magaddal a bringádat a vonaton és a buszon

A buszokon is a vonatokon is biztosítanak kerékpárszállítási lehetőséget, így a legtöbb kedvelt kirándulóhelyre eljuttathatjuk a biciklit. Aktuális jegyárak és egyéb praktikus infók a cikkben.

Szerző:
Turista Magazin
Fotó:
MÁV - START Zrt.
Forrás:
mavcsoport.hu
2024. március 22.

A buszokon is a vonatokon is biztosítanak kerékpárszállítási lehetőséget, így a legtöbb kedvelt kirándulóhelyre eljuttathatjuk a biciklit. Aktuális jegyárak és egyéb praktikus infók a cikkben.

Tavaly 2022-höz képest 20 százalékkal többen, csaknem 1,35 millióan vették igénybe a kerékpárszállítási lehetőségeket vasúton – írja a MÁV-VOLÁN Csoport a honlapján. Mostantól fixáras kerékpárjegyet és kerékpáros országbérletet is lehet kapni, illetve módosultak a szállítási feltételek is. Ami a Volánbuszt illeti, az egyes, kiemelt turisztikai célpontokra közlekedő járatokon az autóbuszok hátuljára szerelt kerékpártartókon szállítható 3 bicikli. Erre március 29-től október 27-ig van lesz lehetőség a vasútival megegyező áron, 500 Ft-ért. Ha busszal mész, ne felejts el online kerékpárjegyet venni, mert az autóbuszon nem lesz rá lehetőséged.

A vonatokon március elsejétől a kerékpárokat távolságtól függetlenül szintén 500 forintos jeggyel lehet szállítani,

kivéve a Szeged és Hódmezővásárhely között közlekedő TramTraint, ott 235 Ft-ba kerül a zónajegy. A Kerékpár országbérlet egy hónapra 4950 Ft-ba kerül, ez a MÁV-START (ide értve a TramTrain-t is) és a GYSEV hálózatán, valamint a HÉV-ek teljes hosszán és a BKK meghatározott járatain érvényes.

A távolságalapú kerékpárjegyek és -bérletek, valamint a Balatoni, Fertő tavi és Tisza-tavi kerékpáros túrajegyek megszűntek. A START Klub kártyával rendelkezők és a Magyar Kerékpárosklub tagjai továbbra is kedvezményes, az új egységes jegyárhoz igazodó 375 forintos kerékpárjegyet vehetnek.

Bizonyos vonatokon kerékpárhelyjegyet is szükséges váltani, ami általánosan 300 forintba kerül, de helyi sajátosság, bőségesen vagy éppen szűkösen rendelkezésre álló kapacitás esetén 100, 650 vagy 990 Ft is lehet. A Balaton térségében május közepéig minden IC-vonatra 300 Ft-ba kerül a kerékpárhelyjegy.

A kerékpárszállítás feltételeiről, a különböző kerékpártípusok szállításáról ide kattintva találsz infót.

Még néhány praktikus információ:

  • Március 15-től idén is elindult a Tisza-tó sebesvonat közel 50 kerékpárhellyel .
  • A Debrecen–Füzesabony vonal Debrecen és Tócóvölgy közötti szakaszán a felsővezetékhálózat kiépítését végzik március 18-tól május 31-ig. Emiatt a Debrecen–Tiszalök vonalon megváltozik a menetrend, pótlóbuszok közlekednek.
  • A Zemplénbe a Keletiből kétóránként induló Hernád-Zemplén InterCity-vel lehet eljutni. A vonat Hernád IC része a Hernád-völgyében halad végig, így útba ejthetjük Boldogkő vagy Regéc várát, Vizsolyt vagy Göncöt.
  • A Dunakanyar kényelmesen elérhető a Nyugati pályaudvarról óránként induló Z70-es zónázó vonatokkal, a járatokon 12 kerékpár szállítható. Hétvégén gyorsított vonatok is járnak erre.
  • A Budapestről Balatonfüreden át Tapolcára kétóránként közlekedő sebesvonatokon nagykapacitású kerékpárszállító kocsik közlekednek, így bátran tervezhető vonatos bringatúra a tóhoz. A déli partra közlekedő Balaton- és Tópart IC-ken 8-8 bicikli szállítható.
  • A Budapest és a Mátra, a Bükk, illetve a Tisza-tó térsége között közlekedő autóbuszok mellett a fővárosból Salgótarjánba, Egerbe, Szilvásváradra, Kazincbarcikára, Jósvafőre, valamint Gyöngyösről Egeren át Miskolc felé közlekedő egyes járatokra váltható kerékpárjegy, a pontos vonalakat ide kattintva találod.


Cikkajánló