Idén már 10. alkalommal indul útjára a Varázslatos Magyarország természetfotós fotópályázata, amely hazánk természeti szépségeinek, növény- és állatvilágának, valamint a nemzeti parkjaink által őrzött kulturális örökségnek a bemutatását tűztek ki céljául.
A 10 évvel ezelőtt indult Varázslatos Magyarország pályázat egy olyan egyedülálló természetfotós verseny, amely bizony nagy elszántságot és kitartást kíván meg a résztvevőktől, hiszen több hónapon keresztül kell folyamatosan magas színvonalú képeket benevezniük ahhoz, hogy az évvégi összesített díjakért és a fődíjért is eséllyel indulhassanak, valamint hogy jó helyezést érjenek el az éves ranglistán. A verseny profi és amatőr fotósok számára is nyitva áll, hiszen hazánk természeti értékeinek bemutatása mellett a pályázat célja az is, hogy lehetőséget adjanak a hazai természetfotósoknak és alkotásaiknak a megmutatkozásra.
Sosztarich Krisztián: Tűz hajnal - Fertő-Hanság Nemzeti Park
Idén április 1-től december 20-ig, kilenc hónapon keresztül várják a pályázati képeket. Minden hónapot külön pályázatként hirdetnek meg, így havi nyereményeket is osztanak. Idén 4 + 4 kategóriában lehet nevezni, a 4 alapkategórián felül már két videós is lesz ebben az évben, az új kategória címe Varázslatos Magyarország a természet mosolya, amelybe természetben készült humoros videókat várnak. A Turista Magazin által támogatott Ember a természetben kategóriát is meghirdetik, valamint a külföldi nemzeti parkokban készült természetfotókat is külön kategóriában lehet majd nevezni.
1. Varázslatos Magyarország természeti szépségei
2. Varázslatos Magyarország madarai
3. Varázslatos Magyarország egyéb állatai
4. Varázslatos Magyarország kompakt szemszögből
A2. Varázslatos Magyarország a természet mosolya (videó)
B. Varázslatos Magyarország ember a természetben
C. Képek a nagyvilágból
Ahogy írtuk, a pályázat mindenki számára nyitott, és még az se tántorítson el, ha nincs tükörreflexes géped, hiszen a Varázslatos Magyarország kompakt szemszögből kategóriájába kifejezetten kompakt vagy bridge géppel készült képeket várnak. A pályázat részletes kiírását ide kattintva találod, ahol minden fontos információ szerepel a kategóriákról, a feltételekről, a zsűrizésről és a díjakról is.
Ravasz Balázs: Jégvilágok - Duna-Dráva Nemzeti Park
Ha sokat fotózol a természetben, és kedvet érzel egy megmérettetéshez, mindenképp érdemes megpróbálnod indulni a pályázaton, hiszen egy ilyen verseny akár segítheti is a fejlődésedet a természetfotózásban. Még az se tántorítson vissza, ha olyan nagy nevekkel kell magad összemérned, mint Daróczi Csaba - aki a tavalyi 9. pályázaton hatodszor nyerte meg a Varázslatos Magyarország fődíját -, hiszen az alig 15 éves Koncz-Bisztricz Tamás, aki ez idáig bridge típusú géppel készült képekkel, illetve drónfelvételekkel pályázott csak, bizony tavaly nagyon közel került ahhoz, hogy akár még meg is előzze Csabát bizonyos kategóriákban. Erről bővebben a 2018-19-es pályázat díjátadójáról készült cikkünkben olvashatsz.
Daróczi Csaba: Fázisok - Duna-Dráva Nemzeti Park
Biztosak vagyunk benne, hogy idén is rengeteg gyönyörű és izgalmas fotó fog beérkezni a Varázslatos Magyarország pályázatra, ízelítőül és inspiráció gyanánt íme egy válogatás - a cikk többi fotójához hasonlóan - a tavaly decemberi pályamunkákból.
Horesnyík Ervin: Helyi járat - Duna-Dráva Nemzeti Park
Kirják József: Zöld sziget - Balaton-felvidéki Nemzeti Park
Nagy Péter: Bokeh tenger - Fertő-Hanság Nemzeti Park
Szabó Géza Attila: Riadalom - Kiskunsági Nemzeti Park
Horesnyík Ervin: Testvéri perpatval - Szlovákia
Kirják József: Darvak - Kiskunsági Nemzeti Park
Nagy Bertold: Kapu egy másik világba - Őrségi Nemzeti Park
Hargitai László: Pillanatok a levegőben - Hortobágyi Nemzeti Park
dr. Nagy Edit: Fagyos lake - Kiskunsági Nemzeti Park
Hencz Judit: Helló lányok - Balaton-felvidéki Nemzeti Park
Kovács Norbert: Mandelbrot effektus - Duna-Dráva Nemzeti Park
Koncz-Bisztricz Tamás: Rókanyom és a jégcsillagok - Kiskunsági Nemzeti Park
Daróczi Csaba: Három grácia - Kiskunsági Nemzeti Park
Darányiné Bakos Éva: Varázslat - Duna-Ipoly Nemzeti Park
Koncz Tibor: Az utolsó csapás - Hortobágyi Nemzeti Park
Marjovszky István: Szí - Duna-Ipoly Nemzeti Park
Szabó Géza Attila: Harc - Hortobágyi Nemzeti Park
Trestyánszki Csaba: Márciusi hóesésben... - Aggteleki Nemzeti Park
Marchhart Pál: Kotta - Duna-Dráva Nemzeti Park
Marsó Vilmos: Téli emlék - Duna-Ipoly Nemzeti Park
Kapcsolódó cikkeink:
További Varázslatos Magyarország galériák és hírek
Máté Bence egyedülálló kültéri természetfotó-kiállítása
Magyar fotósok nyertek díjakat a népszerű dubaji fesztiválon