Rejtett kincsekben bővelkedik a júniusi Turista Magazin: összegyűjtöttünk nektek tíz kevésbé ismert erdei vasutat, felkutattuk Somogy megye eldugott érdekességeit, a Vértes romjait, a Holdvirág-árok titkait, és ha még sosem hallottál a kacsafarkú szenderről, mi most eláruljuk, hogy mi fán terem.
Ha szereted a kisvasutazást, de eleged van a sok emberből, mi most tíz alternatívát is ajánlunk, hogy igazán kényelmes legyen az erdőben zakatolni. Apropó, kényelem és erdő: e havi Körképünkben túranadrágokat mutatunk be, a Szelekcióban pedig most is számos praktikus holmit vonultatunk fel.
A Nagycenki Széchenyi Múzeumvasút
Felkerestük Velence nyugalomszigetét, aminek érdekes módon semmi köze a tóhoz, a most meglátogatott turistaház ugyanis a Zala megyei Vaspör község Velence nevű területéhez tartozik. Fókuszban a természet című rovatunkban ezúttal a sejtelmes hangulatok mesterével, Molnár Péterrel ismerkedhetsz meg. Tovább gyűrtük az Alföldi Kéktúrát is, kirándultunk egyet a Vértes várait és romjait érintve, kalandoztunk a budai várnegyedben, valamint Somogy megyében, s nem mellesleg fellebbentettük a fátylat arról, hogy miért jönnek izgalomba a gombászok a vargányától.
A csákányospusztai templomrom
Új rovattal jelentkezünk: régészeti szempontból mutatjuk be a Holdvilág-árkot, sorozatunk pedig a következő számban folytatódik. A legszabadabb börtönélmény - rögtön megérted a címben rejtőző ellentmondást, ha fellapozod Messzelátó rovatunkat, amiben ezúttal a Ranzinger Vince-kilátóból pillantunk körbe. Kipróbáltuk a Pilisi Parkerdő Zrt. most átadott 28 különböző hosszúságú és nehézségű kerékpáros túraútvonala közül az egyik legszebbet, beszámolónkat a Két keréken rovatban olvashatod. Természetesen a Zöldhullám sem maradhat el: júniusi lapszámunkban az inváziós fákról tudhatsz meg többet, és bemutatjuk a - nem csupán nevében - különleges kacsafarkú szendert is.
A kacsafarkú szender