3,5 millió lépés Magyarországon. Ez az Országos Kékkör (OKK), hazánk legismertebb és leghosszabb túraútvonala, amely a kék sávjelzésen, mintegy 2500 km-en vezeti körbe a vándort. Három nagy túrát egyesít: az Országos Kéktúrát (OKT), amely északon Írott-kőtől Hollóházáig tart, az Alföldi Kéktúrát (AK) Sátoraljaújhelytől Szekszárdig, valamint a Dél-dunántúli Kéktúrát (DDK) Szekszárdtól Írott-kőig.
Design Terminál, Erzsébet tér
Van, aki évtizedek alatt megy végig, volt olyan fanatikus, aki 80 napon belül teljesítette, de a legtöbben szakaszonként járják be legszebb tájainkat a túramozgalom keretében. Mindhárom túra teljesítését, az igazolófüzet elbírálása után, jelvénnyel ismeri el a Magyar Természetjáró Szövetség.
1961 óta a szövetség 5368 db OKT-, 1004 db DDK- és 490 db AK-jelvényt adott át. Olyan is akad, aki már nyolcszor végigjárta az Országos Kéktúrát, mégis csupán alig 100 ember volt, aki a teljes Országos Kékkörön végigment.
Most 3 napon át virtuálisan Te is bejárhatod az Országos Kékkör 3 túráját Burger Barna gyönyörű fotói segítségével, amelyeket két év alatt készített a legendás kék úton. Haladj a helyszínek között igazolólapoddal, gyűjtsd a pecséteket, hogy a végén az élmény mellett egy Turista Magazinnal térhess haza. A mobil pavilonban azt is láthatod, hogyan tette meg a másfél millió lépést Magyarországon Rockenbauer Pál és Sinkó László forgatócsoportja 35 évvel ezelőtt. Az emblematikus sorozat részeit a Dél-dunántúli Kéktúra képei között, babzsákokon ülve nézheted.
A kiállítás december 5-7 között (egész hétvégén) 10 órától 18 óráig a Desig Terminálban (1051 Budapest, Erzsébet tér 13.) tekinthető meg.
S ha kedvet kaptál, szerezz egy igazolófüzetet az Országos Kékkör információs pontján, és menj ki a virtuális világból a természetbe, lépj be a körbe, és indulj el egy úton!