A hermelinek nagyon érzékenyek a zavarásra, ezért nagy szó, hogy a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság munkatársának sikerült felvételt készítenie az ugrándozó kölykökről.
A hermelin a menyétfélék közé tartozik, leggyakrabban tavak, patakok, csatornák mentén lehet vele találkozni. Egész Magyarországon jelen van, de nagyon óvatos és félénk, ezért nehéz megfigyelni. A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság munkatársának azonban most sikerült videóra vennie néhány játszadozó kölyköt, akik a Kolon-tónál, a Nagy-víz mellett bukkantak fel.
A menyéttől a farka vége különbözteti meg, ami fekete. Az északabbra élő egyedek télen fehér bundát öltenek, de a nálunk élőknél ez nem mindig van így, vannak, akik kifehérednek, mások télen is meghagyják barna bundájukat, esetleg a hasuk alja lesz fehér. A nálunk délebbre élőkre sem jellemző a fehér bunda.
A hermelin testhossza 25-30 cm, és 150-400 grammot nyom. Ügyes vadász, a nála nagyobb prédát, például a mezei nyulat is képes tarkóharapással megölni – írja a nemzetipark-igazgatóság az oldalán. Ahogy ők nevezik, a „cuki, de kíméletlen ragadozó” kitűnően úszik. Sok mezei és vízi pockot fogyaszt, ezektől függ az állománya nagysága. Ezen kívül eszik még madarakat, hüllőket, kétéltűeket és halakat is.
Hazánkban védett, természetvédelmi értéke 50 000 Ft.
Forrás: knp.hu