Erről tanúskodik a mocsárban kihelyezett vadkamera: a területen ritkán előforduló darvakat és fekete gólyát is sikerült megörökíteni.
A vadkamerát azért helyezték ki, hogy jobban nyomon tudják követni a Böddi-széken folyó természetvédelmi munka hatásait. Ősszel főleg őzeket sikerült lencsevégre kapni, júliusban pedig darvak, fekete gólya és fehérgólya-csapatok, vörösgémek, bölömbika és kanalasgémek kerültek a kamera elé.
Fehér gólyák csapata
Kihelyezik a vadkamerát a kiszemelt helyre a nemzetipark-igazgatóság munkatársai
A nemzetipark-igazgatóság munkatársai a madárforgalom alapján úgy gondolják, hogy az átalakulások jó irányba haladnak. A gémfélék szívesen birtokba vették a védett kis belső tavat, amely már az élőhelykezelés eredményeként alakult ki. Ezen a részen ugyanis nyár végén szárzúzóval letarolták a nádas-zsiókás mocsári növényzetet, majd a következő tavasszal növekvő friss hajtásokat a területen gazdálkodó magyar tarka szarvasmarhákkal legeltette. Ennek köszönhetően nyár derekára fennmaradt a 2-3 hektárnyi nyílt vízfelület, amely az aszályos időben különösen értékes a madarak számára.
Fekete gólyák is felbukkantak a területen
Az őzek ősszel sűrűn előfordulnak errefelé
A Böddi-széken a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság legnagyobb tájrehabilitációs programja zajlik, amelynek célja, hogy helyreállítsák a szikes tó és környéke eredeti élővilágát. A jelenlegi kétszeresére szeretnék növelni a madarak által kedvelt élőhely kiterjedését. Ilyen élőhely Európában már szinte kizárólag a Kárpát-medencében fordul elő.
Kapcsolódó cikkeink:
Virtuális kirándulás a Böddi-széken
Fókuszban a természet - Daróczi Csaba
Egy darabka sivatag az Alföldön
Új madárfaj költött a Fehér-tónál