Augusztus 26-án ünnepeljük a Kutyák Világnapját, amely remek alkalom arra, hogy megemlékezzünk hűséges társainkról, és kifejezzük hálánkat, hogy nap mint nap örömet és szeretetet hoznak életünkbe.
A Kutyák Világnapját (International Dog Day) először 2004-ben tartották meg. Az ötletgazda egy amerikai állatvédő és viselkedéskutató, Colleen Paige, aki célul tűzte ki, hogy felhívja a figyelmet a kutyák iránti felelősségteljes gondoskodás fontosságára, valamint a menhelyeken élő, örökbefogadásra váró kutyák helyzetére.
Magyarországon különösen aktuális ez az ünnepnap, ugyanis a Központi Statisztikai Hivatal Facebook oldalára fölkerült alábbi statisztika szerint hazánkban van a legtöbb olyan háztartás Európában, ahol legalább egy kutyát tartanak.
A kutyák évezredek óta az ember hű társai, a legkorábbi bizonyítékok szerint a kutyák háziasítása több mint 14 000 évvel ezelőtt kezdődött. Azóta számtalan kutyafajtát tenyésztett ki az emberiség, hogy ezek különböző feladatokat lássanak el, a vadászattól a pásztorkodásig, és persze a társállatként való tartásig. A kutyák a világ legintelligensebb állatai közé tartoznak: több mint 1000 szó megtanulására képesek, és megértik az emberi érzelmeket, sőt, bizonyos értelemben még utánozni is képesek azokat. A kutyákért való felelősségvállalás nemcsak ma, de az év minden napján fontos!
A kutyás természetjárás alapszabályait ebben a cikkünkben foglaltuk össze!