Idén már 120 éve, hogy május 10-én megtartják a Madarak és Fák Napját, amelyet magyar kezdeményezésre hívtak életre. E nap alkalmából összeszedtünk nektek egy galériára való madárfotót, amelyeket a Turista Magazin egyik fotósa készített jártában-keltében.
A világ első Madarak és Fák Napját 1902-ben szervezte meg a híres ornitológus, Chernel István annak emlékére, hogy ebben az évben az európai államok egyezményt kötöttek a „mezőgazdaságra hasznos madarak” védelmére, Párizsban. Az emléknap az amerikai Madarak Napja (Birds day) és a Fák Napja (Arbor day) alapján született meg, hivatalossá pedig Herman Ottó közreműködésével vált 1906-ban, amikor gróf Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter rendeletben írta elő a madarak és fák napja megszervezését minden iskola számára.
A hazánkban költő és rajtunk átvonuló madárfajok száma több százra tehető, ezeknek majdnem mindegyike védett.
Azt mondják, a madarak könnyen beszippantják az embert. És valóban, magam is azt tapasztaltam, hogy ha egyszer elkezded figyelni és fotózni ezeket a különleges élőlényeket, akkor soha többé nem szabadulsz bűvkörükből.
A képeket válogatva döbbentem rá, mennyi fajt sikerült már megörökítenem, és ennek most csak egy kis töredékét tudom megmutatni nektek. Azt kívánom, hogy a képek nézegetése okozzon ugyanolyan örömöt, mint amilyen csodás és felejthetetlen pillanatokat okoztak nekem ezek a madarak a képek készítése közben. Fogadjátok szeretettel madaras összeállításom, amelyet az alábbi képre kattintva nézhettek meg:
Jégmadár elengedés előtt - Madárgyűrűzésen jártunk a Dávodi Földvári-tó Természetvédelmi Területen, az erről készült képes cikkünket itt nézhetitek meg