Aki most jár a Közép-Tiszai Tájvédelmi Körzetben, az megcsodálhatja a virágzó védett növényt. Egyszerű báját fehér szirmai és sárga közepe adja. Akár 150 centiméteresre is megnőhet. Tudod, melyik vadvirágunk látható a képen?
Európában igen ritka, Magyarországon viszont több helyen találkozhatunk vele az Alföldön, a Tisza mellett, az Északi-középhegység szélein, a Duna és a Dráva vidékén. A közel 150 centimétert is elérő évelő növény nagy, fehér virágaival messziről magára vonja a figyelmet.
Ő a Tisza-parti margitvirág, vagy kései margitvirág (Leucanthemella serotina), mely augusztus végén, szeptemberben bontja szirmait. Az elterjedtebb margaréta rokona.
Magyarországon 1982 óta védett, természetvédelmi értéke 10 000 Ft, és kimondottan a vizes élőhelyeket kedveli, a mocsarakat, lápokat, nádasokat, ligeterdőket.
Európai állománya igencsak megritkult a termőhelyeinek elvesztése miatt, ezért fontos, hogy vigyázzunk rá. Ne engedjünk a kísértésnek, és semmilyen körülmények között ne szakítsuk le, ne is gyűjtsünk belőle csokrot, mert valószínűleg ezek a növények az adott környezetben, élőhelyen érzik jól magukat. Ne feledjük azt sem, hogy a virágok az eredeti élőhelyükön a legszebbek.