Tömegesen virágoznak az ősz kedvelt vadvirágai, színpompás, már-már nyári végi hangulatot teremtve a magyar pusztán.
A tarpai Téb-erdőtől északra, a Márokpapi külterületéhez tartozó Börcsök-gazza dűlőtől délnyugatra elhelyezkedő, nagy kiterjedésű gyepek kiemelkedő természeti értékek hordozói – írja a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság a közösségi oldalán.
Tisza-parti margitvirág
A területen kanyargó egykori vízfolyás a régi katonai felméréseken még a Szipa-csatornával élő kapcsolatban volt, mára már az év nagy részében szárazon áll. Medrében nyár végén, ősz elején többfelé láthatjuk virágozni a 80–150 cm-re is megnövő, fehér színű, bájos őszi szépséget, a Tisza-parti margitvirágot, amely az elterjedtebb margaréta rokona. Magyarországon 1982 óta védett, természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
Réti őszirózsa
Ezek a gyepek adnak otthont a lila virágú réti őszirózsának, melynek kisebb-nagyobb csoportjai élénk színű virágaik alapján már messziről felfedezhetőek. Mészkerülő, sótűrő őshonos fajunk 1982 óta védett, természetvédelmi értéke 5000 Ft. Leginkább szikesedő sztyeppréteken vagy mérsékelten szikes pusztákon található meg.
Sziki kocsord
A Hortobágyon találjuk hazánk egyik legnagyobb szikikocsord-állományát. Ez a ránézésre konyhakerti kaporra hasonlító növény nem feltűnő kinézetével hódít, viszont annál hasznosabb. Egyetlen hazai tápnövénye ugyanis a fokozottan védett nagy szikibagoly lepkének. A sziki kocsord 50–200 cm magas, szára szürkészöld, virágzata ernyős, virága sárga. Júliustól szeptemberig virágzik. A népi gyógyászatban régen malária ellen is használták. Védett, természetvédelmi értéke 5000 Ft.