Nem túlzás, hogy Bodrogkeresztúr a gólyák fellegvára, valószínűleg nincs még egy település az országban, ahol ennyi gólya fészkelne. A faluban már majdnem mind a 31 (!) fészket elfoglalták a gólyák, és a hózápor sem tudta kizökkenteni őket az évszaknak megfelelő viselkedésből.
A falu főutcáján szinte minden villanyoszlopon van gólyafészek, ráadásul a madarak száma évről-évre nő. 2017-ben 24 pár fehér gólya fészkelt és 45 fióka repült ki, 2019-ben 26 pár 67 fiókát röptetett, idén pedig remélhetőleg a 31 pár még több fiókát nevel majd.
Ahogy az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság alábbi videójában is látszik, a gólyákat a télies tavasz sem zavarta meg, hózápor ide vagy oda, az ösztönök ilyen körülmények között is dolgoznak. A gólyák számára egyébként az a legfontosabb, hogy élelmet találjanak, és pockokat, egereket a hidegben is tudnak fogni.
A falunak egyébként volt egy „saját” gólyája is, Fülöp, aki Spanyolországban, az Ebro folyó völgyében látta meg a napvilágot, s véletlenül keveredhetett erre, ugyanis neki, mint minden „rendes” nyugat-európai gólyának, a Gibraltári-szoros felé kellett volna Afrikát elérnie.
Fülöpnek aztán annyira megtetszett a Bodrog környéke, hogy ha már idevetődött, itt is maradt 12 évig, és 9 éven át nemcsak a költési időszakot, de az egész évet itt töltötte. 12 év alatt a madár 37 fiókát nevelt, és nem túlzás, ha azt mondjuk, hogy a falu életének részévé vált, még egy futóversenyt is elneveztek róla. Fülöp még sok-sok évig élhetett volna Bodrogkeresztúron, de 2018 júniusában egy középfeszültségű vezetéknek ütközve halálos áramütést szenvedett. Emlékére azon a nyáron egy piros-fehér színű kilátópontot építettek a Bodrog partjára.