Halőrök gyűjtötték össze a folyó árteréből az ott rekedt halakat, megmentve őket a várható pusztulástól.
A mentésre azért volt szükség, mert áradáskor a vízzel együtt a halak is kiúsznak a part menti részekre. Az apadáskor azonban sokszor kint rekednek a kisebb-nagyobb halak a gödrökben, árkokban, mélyebben fekvő területeken megmaradt alkalmi tavacskákban. A víz pedig folyamatosan apad, így egyre nő annak veszélye, hogy az itt tanyát ütött uszonyosok végül megfulladnak.
A Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KTVHESZ) ezért az utóbbi időben többször is végzett halmentést. Legutóbbi akciójuk során 80 kg pontyot 4 db 50 kilogrammos csukát sikerült visszajuttatni a Tiszába. Előkerült 1050 kilogramm kárász is. Mivel inváziós fajnak számít, azokat eltávolították a folyó árterületéről.
A becslések szerint mintegy tíz mázsa őshonos hal lehet jelenleg az ártér fogságában,
ami halgazdálkodási szempontból nagyon értékesnek számít, ezért a mentést a halőrök pár hét múlva megismétlik – olvasható a pecaverzum.hu oldalon. Azt, hogy pontosan hol található a halaktól hemzsegő árterület, nem árulták el, nehogy a halak az orvhalászok zsákmányául essenek. Ezt elkerülendő rendszeres a halőri jelenlét.