Azaz az Esztergom közelében található Táti-sziget, Körtvélyes-sziget és Nyáros-sziget közel háromszáz hektáros területe.
A dunai szigeteken védett és fokozottan védett növényfajok élnek, mint például a kornistárnics és a mocsári aggófű, és kiemelkedő természeti értékkel bírnak az itt található ártéri élőhelymaradványok, mocsárrétek és puhafás ligeterdők. A fekete gólya, a rétisas, a haris és az európai hód is megtalálhatja itt az életfeltételeit.
A terület kezelője a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, akik az elmúlt években uniós támogatással (480 millió forintból) helyreállították a Táti-szigetek vizes élőhelyeit: kikotorták a folyómedret, így több víz jutott a szigetek közé, és zsilipet is kialakítottak, ugyanis korábban az volt a probléma, hogy az árhullámok elvonulása és az ár gyors levonulása miatt csökkent a védett fajok egyedszáma és az élővilág sokszínűsége.
A 2013-as hatalmas árvíz idején csak a szigetcsoport kontúrja látszik ki a víz alól
A gazdag élőhelyű Táti-szigeteken számos védett és fokozottan védett faj is megtalálható
Emellett létrehoztak egy mesterséges tavat, hogy a halak és a kétéltűek zavartalanul tudjanak szaporodni, és megkezdték az idegenhonos, agresszívan terjedő fafajok kiirtását, őshonos növényeket telepítettek a helyükre.
Forrás: MTI