Folytatódik a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program. A KEHOP Plusz keretein belül a nemzetipark-igazgatóságok 42 milliárd forintot kapnak fejlesztésekre.
Az összegből 60 projektet indít a tíz nemzeti park. A kétharmaduk az élőhely-rekonstrukcióról szól, ezen belül a vizes élőhelyek helyreállítása a leghangsúlyosabb. Szeretnék fejleszteni a kezelési infrastruktúrát is, ami az őshonos állatok génmegőrzését és a védett területek természetvédelmi kezelését jelenti. Az Agrárminisztérium közleménye szerint most több mint 13 ezer őshonos haszonállatot tartanak, amelyek a gyepek védelme miatt fontosak.
Cél az ökoturizmus fejlesztése is, ebbe a tanösvények, túraútvonalak kialakítása, látogatóközpontok építése tartozik bele. Most 700 turisztikai létesítmény van az országban, és ennek a felét nemzeti parkok kezelik. Az élettelen természeti értékek védelme a negyedik terület, amivel foglalkoznak majd, ez alatt a geoparkokat és a barlangokat kell érteni, utóbbiból több mint 4000 található hazánkban. Végül a természetvédelmi őrszolgálat irodáit, gépparkját, eszközeit is szeretnék fejleszteni.