Az esetet a kamera Havasrekettye (Răchiţele) közelében vette fel, ami a Pádis-fennsík „szomszédjában", a Vlegyásza hegység lejtőin található.
A vaddisznók a videó tanúsága szerint nem teljesen védtelenek a farkasokkal szemben, az egyik pillanatban ugyanis az egyik nagyobb példány lendületből nekiront a társát marcangoló ordasnak, és sikeresen odébb is löki azt. A másik vaddisznó ekkor kiszabadul, és az események ezen a ponton a kamera látóterén kívül folytatódnak – a hangok szerint a disznó kárára.
Korábban beszámoltunk már olyan esetről, amikor vaddisznó ijesztett meg farkasokat az Aggteleki-karszton, de több hasonló eset is ismert. Egy jól fejlett vadkan, pláne több kifejlett vaddisznó egyáltalán nem veszélytelen a farkasokra nézve, akik tudják ezt, és ezúttal szűkös téli körülmények között támadtak rájuk, de táplálékban bővelkedőbb időszakban nem biztos, hogy szívesen választanák ugyanezt a célpontot.
A terület védett részét kezelő Erdélyi-szigethegység Natúrpark (Parcul Natural Apuseni) felmérései szerint a hegyvidéken kifejezetten kevés nagyragadozó él.
A Kolozs megyei részen (ahol a videó is készült) 2 falka, összesen 15 farkas jelenlétéről tudnak, az egész szigethegységben pedig mindössze 25-30 farkas él.
Hiúzból 20-25 példány, barna medvéből kb. 30 egyed rója az Északi-középhegységnél több mint másfélszer nagyobb hegyvidéket.
Itt fekszik a magyar túrázók körében népszerű Pádis-fennsík is, amely a Bihar megyei részen terül el: a megye hegységi területén mindössze kb. 10 medve, 4-5 hiúz és 5-10 farkas előfordulása igazolt. A Kárpátok fő tömegétől elszigetelt Erdélyi-szigethegységben e nagyragadozókra komoly veszélyt jelent a beltenyészet, hiszen populációiknak nincs közvetlen kapcsolata a hegykoszorú további részein tömegesen előforduló fajtársaikkal.
A Pádison éppen ezért medvétől sem kell tartani, az önfeledt túrázást pedig a Természetjárón található túrák is segítik.