Változatos színekben pompáznak a láp- és mocsárrétek a Hanságban. Virágzik a réti iszalag, a hússzínű ujjaskosbor, a nyári tőzike, a fekete nadálytő, a réti kakukkszegfű, és még számos növényfaj mutatja legszebb formáját.
Egykor az Észak-Hanság szinte egészét láp- és mocsárrétek borították, míg a Dél-Hanságban a lecsapolásokat követően terjedtek el a nádasok helyén kialakult magassásosok és mocsárrétek – olvasható a Fertő–Hanság Nemzeti Park Igazgatóság Facebook-oldalán.
Mint írják a posztban, a rendkívül fajgazdag nyúlfarkfüves lápréteket és kiszáradó kékperjés lápréteket kaszálóként és kisebb részben legelőként hasznosították évszázadokon keresztül, innen látták el Bécset is szénával az 1900-as évek elejéig.
Később a gyephasználat visszaszorulása, illetve a lecsapolás, majd az azt követő kiszáradás miatt a gyepek gazdasági jelentősége csökkent. A II. világháborút után a nagy kiterjedésű fásítások során többségüket nemes nyárral ültették be. A megmaradt láprétek a folyamatosan működő lecsapoló rendszer, a felülvetések és műtrágyázások ellenére is rendkívül fajgazdagok, jellemző védett növényfajaik a lápi nyúlfarkfű, hússzínű ujjaskosbor, vitézskosbor, réti iszalag, kornistárnics, a kormos csáté és a nyári tőzike. És ezek most mind elképesztően szép virágokkal borítják be a hansági lápréteket.