A most induló projektnek köszönhetően látogathatóvá válnak korábban csak korlátozottan bemutatott sírkamrák, és lehetőség nyílik az emlékhelyek megismerését segítő kiállítás- és multimédiafejlesztésre is.
A fejlesztések három helyszínt érintenek, a Cella Septichora Látogatóközpontot, az Ókeresztény Mauzóleumot és az Apáca utca 8. szám alatti ókeresztény emlékegyüttest.
Pécs hatodik magyarországi helyszínként 2000. november 27-én került fel az UNESCO világörökségi listájára. A 4. századi ókeresztény kápolnák, a temető és annak festett sírkamrái építészeti és művészeti szempontból is egyedülálló bizonyítékai egy különleges történelmi folytonosságnak, amely átfogja és összeköti a Római Birodalom 4. századi hanyatlásától a Frank Birodalom 7. századi hódításáig terjedő időszakot.
A baranyai megyeszékhelyen 1782 óta több száz téglasír, több tucat kőből és téglából épített kisebb sírkamra, valamint nagyobb méretű temetői épület került elő. Egy részük festett, belső tereiket bibliai jelenetekkel és szimbólumokkal díszítették, ami tovább növeli egyediségüket, egyetemes kulturális értéküket.
A 2005/2006-ban végzett ásatásokat követően a korábban már bemutatott, és az újonnan feltárt emlékeket a 2007-ben megnyílt Cella Septichora Látogatóközpont fogja össze. Itt az érdeklődők a falképeken keresztül nemcsak a késő római kori kereszténység eszmeiségéhez kerülhetnek közel, hanem láthatják azt is, hogy az új vallás nem sokkal elterjedése után milyen páratlan művészeti alkotásokat inspirált.