Fényképezőgépet ragadtunk, hogy megnézzük, milyen virágokban gyönyörködhetünk a Bükkben, ha túrázni indulunk. Nézzétek meg galériánkat!
Február végén virágkereső túrára indulni talán badarságnak hangzik, de egyáltalán nem az, hiszen hetek óta tart a megszokotthoz képest meleg idő, és a tavaszi virágok már bőven virítanak az erdőkben és mezőkön. Most nem szeretnénk kitérni arra, hogy ez jó vagy rossz, maradjunk annyiban, hogy ilyenkor pompázó mocsári gólyahírt látni, az meglehetősen szokatlan.
Gyönyörűen virágzik a mocsári gólyahír
Abban viszont semmi rendkívüli nincs, hogy februárban hóvirágok borítják a völgyeket és hegyoldalakat, de a mindent kékre pettyező csillagvirágok jelenléte például már egy cseppet korai, mint ahogyan a most bemutatott virágok többségére igaz lesz ez.
Hóvirágok és csillagvirágok mindenhol
Kifejezetten egy sokak által járt útvonalat választottunk a virágvadászatra, hogy biztosak legyünk abban, hogy ti is láthatjátok ezeket a szépségeket a turistaút mentén is. A Természetjárón meg is találjátok az útvonalat ide kattintva, bár a Zsófia-kilátós részt mi levágtuk, de igazából bármerre is indultok el a Bükkben, nagy valószínűséggel fogtok találkozni ezekkel a virágokkal.
Reméljük, mondanunk sem kell, hogy mivel a virágok nagy része védett, ezért nagyon vigyázzatok rájuk, hogy az utánunk jövők is gyönyörködhessenek majd benne. A virágokkal teli galéria az alábbi képre kattintva nyílik.
Az ujjas keltike erdeink egyik geofiton növénye, azaz még lombfakadás előtt virágot hoz, mert élőhelyén, a bükkösök, gyertyán-tölgyesek erősen zárt lombkoronája alatt nem jutna elég fényhez. Idén különösképp sietnie kell, hogy tápanyagot gyűjtsön gumójába, hiszen ha marad a meleg, a fák is hamarabb belombosodnak. Az odvas keltikéhez képest az ujjas keltikét jobban kell keresnünk a szemünkkel az avarban, kevésbé feltűnő, ami köszönhető talán annak is, hogy kisebb odvas rokonánál.