„Minden teremtménynek egyenlő joga van az élethez” – az elismert fotográfus sorozata drámai erővel mutatja meg, hogy az emberiség sorsa a klímaváltozás félelmetes árnyékában óhatatlanul összefonódott a vadállatokéval.
Az 1964-ben született brit fotográfus, Nick Brandt The Day May Break (A hajnal talán meghasad) című anyaga „a természet megóvása érdekében beterjesztett vádirat”. Sorsüldözött afrikai vadállatok és emberek szerepelnek a képeken. Az orvvadászat elől meg, vagy az elpusztított élőhelyükről kimentett, menhelyeken élő, tartós emberi gondozásra szoruló, már csak félig vad állatok, s a klímaváltozás miatt otthonukat elgahyni kényszerülő emberek. A távoli Afrikában a globális éghajlatváltozásnak húsba markoló jelei vannak.
A neves fotográfus Kelet-Afrika egyik elismert természetvédőjével, Richard Bonhammel együtt 2010 szeptemberében alapította meg a Big Life Foundation nevezetű, orvvadászat elleni szervezetét, ahol jelenleg több száz őrt foglalkoztatnak, akik körülbelül 2 millió hektárnyi ökoszisztémát védenek.
A punkt.hu fotográfiai oldal cikkében Phillip Prodgert, a brit National Portrait Gallery fotográfiai részlegének volt vezetőjét idézi Nick Brandt sorozatának méltatásakor:
Mércét állító munka a környezetvédelem egyik legnagyobb bajnokától a fényképezésben. Brandt embert és állatot közös portréra helyez, hogy sorsunk szoros összefonódását ábrázolva elgondolkodtasson az éghajlatváltozás életbevágó következményein. Mély felháborodását csendes elszántságba átfordítva tablót készít, amely az antropocén e kritikus pontján mindnyájunkat reprezentál.
Az 58 képből álló fotósorozat ezen a linken tekinthető meg.