Faodúba ragadt mókus lett a világ legviccesebb állatfotója
A mókus jól van, mi viszont a hasunkat fogjuk majd a nevetéstől, ha megnézzük, melyek lettek 2024-ben a világ legviccesebb állatfotói.
A mókus jól van, mi viszont a hasunkat fogjuk majd a nevetéstől, ha megnézzük, melyek lettek 2024-ben a világ legviccesebb állatfotói.
Idén két héttel hosszabb volt a nyári szezon a Magas-Tátrában, ami a hegyvidéki területeken sérülést szenvedett turisták megnövekedett számában is megmutatkozott.
Bohókás verebek, lepkékkel udvarló gyurgyalagok, ugróbajnok nyuszt és mókus, szundikáló fókabébi, dunavirágsereg, fényben pompázó rovarok. Ezeket és még rengeteg természetből ellesett pillanatot láthattok a Varázslatos Magyarország természetfotós pályázatának őszi képein.
Vicces, izgalmas, bámulatos, művészi. Csak néhány jelző a Birdo idei madárfotós pályázatának díjazott képeire, de ennél sokkal többet adnak ezek a fotók. A magyar szervezésű nemzetközi pályázat legjobb képeiből válogattunk.
Az égbolt szerelmesei ismét összegyűlnek, hogy megünnepeljék a magyar asztrofotózást. Száz különleges kép kerül kiállításra a Magyar Természettudományi Múzeumban, a november 16-ai megnyitóra pedig minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Ismét bebizonyosodott, hogy világszínvonalú a hazai természetfotózás, a „Saubermacher – Az Év Természetfotósa 2024” átadón a bravúros képek mellett számos kedves pillanat színesítette az estet. Fény derült arra is, hogy vajon a három éve fődíjas Daróczi Csaba ezúttal is bezsebelhette-e „Az év természetfotósa” címet.
Már 135 ezernél is több daru időzik a Hortobágyon. A következő egy-két hétben várható a vonulási csúcs, így most érdemes darunéző túrára menni.
Idén már nem először jelent meg sarki fény a hazai égbolton, de múlt éjszaka olyan intenzitású volt, hogy a kitartó megfigyelők és fotósok csodaszép képeket tudtak készíteni róla. Most ezekből mutatunk nektek egy csokorra valót.
Az áradó Duna most összehozott olyan embereket, akik egyébként lehet, hogy soha nem találkoztak volna. Azokat, akik homokzsákokat töltenek és pakolnak, hogy megvédjék otthonaikat, településüket, vagy épp más otthonát és más települését.
Fotók az áradó Dunáról Rácalmástól Budapesten át Zebegényig. Van, aki célirányosan ment fotózni, más futás vagy kutyasétáltatás közben, megint más homokzsákolás után kattogtatott. Mert az áradó Duna mellett senki nem tud csak úgy elmenni.
Nem is gondolnátok, milyen változatos élőlények vesznek minket körül, némelyek egészen közel élnek hozzánk, csak épp nem vesszük észre őket, mert annyira aprók, vagy épp éjszaka aktívak, netán a víz alatt mozognak. Éjszaka lopakodó nyuszt, halat lakmározó teknősök, búzatáblában rejtőző daru, medúzák, pókok, őzek, kecses dunavirágok, többek közt ezeket is meglesheted egészen közelről hazai természetfotósok bámulatos képein.
Idén csak egyetlen alkalommal van lehetősége a nagyközönségnek, hogy belépjen Budapest egyik eldugott csodájába, a Fővárosi Vízművek kőbányai víztárolójába. Minden évben óriási az érdeklődés erre a programra, és akik bejutnak, azoknak garantáltan felejthetetlen élményben lesz részük.
Intelligenciateszt Pákóval, a hollóval, tükörállatok, bátorságdoboz, bagolygyűrűzés, pizsamavacsi ormányos- és mosómedvékkel, látványetetések, Tapi-Zoo, csak néhány abból a sok izgalmas programból, amelyekkel országszerte várják a látogatókat az állatkertek és vadasparkok az Állatkertek éjszakáján, augusztus 30-án.
Nevezd be te is kedvenc kilátód vagy turistaházad a versenybe!
Hamarosan indul a regisztráció a Magyar Természetjáró Szövetség ingyenes túrarendezvényére, a 2024-es Kéktúrázás Napjára.
Helyes, kukucskáló mókus, álmatag lilefióka, bújócskázó fali gyíkok, az éj leple alatt osonó erdei egér. Kedves és szívet melengető pillanatok a természetből az egyik oldalon, a másik oldalon pedig a kikerülhetetlen elmúlás képei: egy kútba pusztult macskabagoly, egy béka utolsó pillantása egy sikló szájából. Többek között ezeket is láthatjátok mostani összeállításunkban, amelyet hazai természetfotósok kaptak lencsevégre a természetben.
Szenzációs eredmény a magyar csillagászatban a július hónapban felfedezett két üstökös. Mindkettőt Sárneczky Krisztián csillagásznak köszönhetjük, és ezzel egy rekordot is felállított.
Izgalmas képek gyűltek össze a Varázslatos Magyarország természetfotós pályázatának június hónapjában, olyan pillanatokat láthatunk a kitartó és türelmes fotósoknak hála, amelyeket egy hétköznapi ember egy természetben tett séta közben nem biztos, hogy észrevenne.
Valószínűleg a jelenlegi napciklus legnagyobb napfoltját csodálhatjuk meg a legszebb asztrofotónak megválasztott képen, amelyet még akár szabad szemel, napszűrővel is lehetett látni. De hogy mi köze ennek a napfoltnak a május eleji, hazánkban is elképesztő intenzitásban megfigyelt sarki fényhez, az kiderül cikkünkből.
A kedvesnek tűnő pillanatok mögött olykor az életben maradás a tét. De a megleckéztetett gulipánfióka mellett láthattok akrobatikus ügyességgel mozgó nagy pelét, fenyegetőző mocsárrákot, gondoskodó rókamamát és megannyi csodás pillanatot a természetből a Varázslatos Magyarország legújabb pályázati képeiből készült válogatásunkban.
A Csobáncra nemcsak a várrom, hanem a kilátás miatt is érdemes felkapaszkodni.
Az év utolsó számába egy rendhagyó összeállítást készítettünk.
Pakisztán szinte észrevétlenül vált az izgalmas túrákra vágyók paradicsomává.