Kvíz: mennyire ismered Magyarország állatait?
Tedd magad próbára: mennyit tudsz Magyarország faunájáról? Magazinunk Zöldhullám rovatának olvasói előnyben!
Tedd magad próbára: mennyit tudsz Magyarország faunájáról? Magazinunk Zöldhullám rovatának olvasói előnyben!
Az újabb videón az út mentén ballagott békésen az állat Záhony és Zsurk között.
Őslénynek tűnő, pocsolyalakó rák, repülő madarakat zsákmányoló, jókora denevér és egy csupasz, föld alatti rágcsáló. Ismét olyan, nem mindennapi fajokat mutatunk be, amelyek hazánkban élnek, de talán nem is hallottál még róluk.
Az állat idegrendszeri tüneteket is mutatott, ezért kilőtték. Magyarországon 2017 óta nem azonosítottak veszett állatot.
Kecskék próbáltak meg feljutni az M2-es autópályára. A megriadt állatok nem voltak túl együttműködők, még a befogókra is rátámadtak. Végül egy betoncsőbe terelve fogták be őket, és egy állatsimogatóba szállították a két kecskét.
Sóskút, 40 fok, egy elhagyatott hétvégi telek. Vagy mégsem annyira elhagyatott? A látszólag régen használt medencében most ketten is úszkálnak. Két vaddisznó.
Jó ötletnek tűnt a Chevrolet Avalanche-ba bepakolni a téli ropogtatnivaló elemózsiát, vélte a kis mókus. De a kocsi tulajdonosa nem így gondolta, miután másfél mázsányi apró diót volt kénytelen kitakarítani az autójából.
Kevesen tudják, de hazánkban is él medúza. Ez az apró termetű, mindössze 2-4 cm-es faj az édesvizekben találja meg életfeltételeit. Ha itthon szeretnénk a tengerek világát idéző medúzát látni, a késő nyári, kora őszi időszakban érdemes keresni őket, látványuk igazi különlegességnek számít.
Az ember gyanútlanul járja a természetet, aztán egyszer csak nekiesik egy agresszív vadállat.
Ha mindig is szeretted volna tudni, milyen lehet a világ teknősperspektívából, ez a videó neked készült.
A szerencsétlenül járt állatot a játszótér karbantartója szabadította ki, azonnal elszaladt.
Meghökkentő látvány tárult azok elé az autósok elé, akik május 24-én délután a 6-os főút Szigetvár és Barcs közötti szakaszán kocsikáztak. Egy elefánt sétálgatott az úton, amit egy szemfüles autós le is videózott.
Jó hír a hermelinrajongóknak, hogy ismét felbukkant egy példány a Csanádi-pusztákhoz tartozó Montág-pusztán. Még téli, fehér bundában volt, de nemsokára barnára váltja majd szőrzetét.
Elképesztő látvány, ahogy a szemünk láttára egyetlen sejtből kopoltyús lárvává fejlődik egy alpesi gőte. A holland rendező 6 perces videóját az aeon.co-n lehet megnézni. Természetfilmes gyöngyszem.
Ha szereted a vidrákat, ezek a drónfotók is tetszeni fognak, mert cuki vidra van rajta. A befagyott Balatonban lubickol, halat lakmározik, és még pózol is hozzá.
Ahogy hidegebbre fordul az idő, sok állat elbújik, bevackolja magát a természet különböző rejtekhelyeire, és mély álomba merül. Néhányan közülük időnként felkelnek táplálkozni, mások csak a tavaszi napsütés hatására bújnak majd elő.
Az öt kis szürkemókus-testvér farkába a fészek anyagai, fűszálak és műanyagdarabkák akadtak, és ráadásul még egymással is összegabalyodtak.
Egy friss tanulmány azt állítja, hogy a kecskék előnyben részesítik a boldogságot tükröző arckifejezéseket. Ez alapján úgy tűnik, nem csak a háziállatok ismerhetik fel az emberi érzelmeket.
Műanyaghálóba tekeredett őzt és PET-palackba szorult borzot találtak. A szakembereknek most sikerült időben kimenteniük a bajba jutott állatokat. De járhattak volna sokkal rosszabbul is. Ezért se szemeteljünk a természetben, meg máshol se!
Csak egy öreg gyöngytyúk és néhány japán csirke maradt a magánállatkertben, amit most a tolvajoknak hála, felszámolnak.