Jókora medvét láttak egy borsodi gyümölcsösben
Az utóbbi napokban több helyen is észleltek medvét az országban. Nógrád és Hajdú-Bihar vármegye után most Borsodban bukkant fel egy nagyobb méretű példány.
Az utóbbi napokban több helyen is észleltek medvét az országban. Nógrád és Hajdú-Bihar vármegye után most Borsodban bukkant fel egy nagyobb méretű példány.
Egy vadkamerás felvételen különleges kísérletbe kapunk bepillantást: meglepő volt a medvék reakciója.
Nem rokonlátogatásba érkeztek, hanem valami más vonzotta őket a marosvásárhelyi állatkertbe. Videó is készült a kalandról.
Cered után Rimócon is észleltek medvét. Nem kis meglepetést okozott a vadászoknak, amikor a Szarka-völgyben megpillantották a hatalmas állatot.
Hol ezer, hol háromezer körüli egyedszámról beszélnek Szlovákiában, a támadások állítólag jelentősen megszaporodtak az utóbbi időben, tavaly igazoltan történt halálos eset, és a medvekérdés fontos politikai témává nőtte ki magát a választási kampányidőszakban. Mi a helyzet a medvékkel a határon innen és túl?
Ismét barna medve jár az Aggteleki Nemzeti Park területén. Most Jósvafő környékén, egy vadetetőnél észlelték az állatot.
Egy csapat természetjáró a Bükk-fennsíkon pillantotta meg a barna medvét. A ritka találkozást nem követte konfliktus, békésen ment mindenki tovább a maga útján.
Néhány hete ugyanebből a régióból jelentettek medveészlelést.
Az utóbbi fél évben jelentősen megszaporodott a medveészlelések száma Magyarországon. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a működési területén kivizsgálta a vélelmezett medve-előfordulásokat, illetve a barna medvék jelenlétére utaló nyomokat. Meglepő következtetésre jutottak.
Egy Facebook-csoportban osztották meg a felvételt, amin egy turistacsapat szembetalálkozik egy magányos mackóval. Mit csináltak helyesen, mire kellett volna jobban ügyelniük?
Bár az elmúlt hetek szinte egymást érő magyarországi medveészleléseit olvasva már-már úgy tűnhet, az egész veresegyházi medveotthon Észak-Magyarországon kóborol, valójában továbbra is csak néhány példányról lehet szó. Összevetettük a tavaszi medveészleléseket, hogy megtudjuk, hozzávetőleg hány mackó tartózkodhat hazánkban.
A napokban két felvétel is napvilágot látott a Magyarországon barangoló barna medvékről.
Valószínűleg nem a saját külsejével volt a baja, hanem egy vetélytársát vélte felfedezni.
Medvetámadást ért egy szlovákiai férfit a Kis-Fátrában, annak Lucsányi-Fátra nevű délnyugati részén. Az állat háromszor rontott rá a futóra, akit életveszélyes sérülésekkel vittek kórházba.
A Bükk nyugati peremén kószáló medvét sikerült megörökítenie egy vadkamerának.
Az előző hivatalos állami számlálás 2016-ban volt. Most több mint 2000 mintából becsülték meg a szlovákiai medvék számát.
Hallgasd meg a WWF Magyarország zöld podcastjában, hogy mi a nagyragadozók helye és szerepe hazánkban, illetve, hogy ezt a konfliktust milyen módon lehet feloldani!
A túrázó Zakopane környékén járt, és letért az ösvényről, hogy megörökíthesse a táplálkozó állatot. Az nem vette jó néven a próbálkozást.
Először áttelepítéssel próbálkoztak, de mivel a medve az ijesztési technikákra sem reagált és továbbra is bejárt a belterületekre, elaltatták. Két bocsa állatkertbe kerül.
Magyarországon már évszázadok óta nincs szaporodó medveállomány, csak kóborló egyedek tűnnek fel az Északi-középhegységben. Azokból azonban mintha mostanában egyre több lenne. Lehet, hogy a hiúzok és a farkasok után a medvék megtelepedésére is számíthatunk? Bakó Botonddal, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság (BNPI) zoológiai szakreferensével beszélgettünk.