
Egy kevésbé ismert panorámapont Biatorbágy határában – Bolha-hegy
Széles panorámával keretezett virágpompás szárazagyepek és egy felhagyott kőbánya látványos kőfalai hívnak felfedezésre a Budai-hegység eme ledugott hangulatos szegletébe.
Széles panorámával keretezett virágpompás szárazagyepek és egy felhagyott kőbánya látványos kőfalai hívnak felfedezésre a Budai-hegység eme ledugott hangulatos szegletébe.
Ébredezik a természet és a tavasz legszebb hírnökei is előbújtak már. Viráglesre indulni a Budai-hegység is tökéletes helyszín, nekünk pedig van egy remek túraajánlatunk, amely panorámahelyszíneivel és a csendes erdőtájjal komponál változatos természetjáró élményt.
A budai hegyvidék dombsággá szelídült délnyugati végein bevesszük magunkat törökbálinti kirándulóerdőbe, felmászunk egy pompás panorámát engedő toronyba, majd az agglomeráció zöld folyósólyán eltávolodunk a városi forgatagtól, és gyepes hegyhátakon Sóskút, majd Biatorbágy madártávlatot engedő sziklavilágát csodáljuk meg.
A korai sötétedés és a hideg idő nem kedvez a hosszú túráknak. Ezért most egy olyan félnapos kirándulást ajánlunk, amely változatos terepen vezet: van benne könnyű séta, egy kis mászás, látványos sziklaformációk, remek panorámák és egy bájos erdei kápolna. Mindez a Budai-hegységben, a főváros vonzáskörzetében, Biatorbágy közelében, ahol ilyenkor télen hétköznap – de talán még hétvégén is – nagy eséllyel elkerülheted a nyüzsgő tömeget.
→ TovábbNincs mese, tombol a nyár, dühöng a hőség, de azért ilyenkor is szeretünk kint lenni a természetben. Ha kevésbé izzasztó, de mégis élménydús kirándulásra vágysz, irány Biatorbágy!
→ TovábbEzúttal olyan piknikhelyeket gyűjtöttünk össze az ország különböző szegleteiből, ahol nemcsak szusszanni érdemes egyet, de látnivalók is bőven akadnak.
A Pest megyei Biatorbágy városától délre, a Füzes-patak völgye fölé merész sziklaalakzatok emelkednek, amelyek a környező táj emblematikus elemei. A legnagyobb sziklamonstrum a Nyakas-kő névre hallgat.
→ TovábbKözel van a fővároshoz, remek túrákat lehet lejárni a környékén, de a hatalmas, érdekes formájú sziklaformáció már önmagában is lélegzetelállító. Ha valakinek ez nem lenne elég: egy „titkos” légvédelmi bázis is van a közelében, és a geoládavadászok se mehetnek haza üres kézzel.
Lenyűgöző sziklamonstrumok, meredek oldalakban hullámzó karsztbokorerdők és lejtősztyeppek, valamint fantasztikus panorámák. Mintha nem is Magyarországon járnánk, pedig ez a mediterránnak ható táj Pest megyében és csupán egy kőhajításra fekszik a fővárostól.
A Budapest–Balaton-bringaútról (BuBa) sok jót és rosszat lehet olvasni, októberi lapszámunkban mi az útvonal nevezetességeit mutatjuk be. Ebben a cikkben pedig az útvonal – minden bizonnyal – legkülönlegesebb helyszínét.
A kaptárköveknél kevés misztikusabb képződmény van, hisz még mindig nem tudjuk, pontosan mi célt is szolgáltak az oldalukba vájt kis fülkék. Ha kaptárkövekről esik szó, mindenkinek a Bükkalja ugrik be először, de kaptárköveket - ha nem is olyan nagy számban - Budapest környékén is találhatunk. Felkerestünk néhányat ezek közül.
Idén 8. alkalommal indít fotópályázatot a Biatorbágyi Fotóklub, ahova ezúttal már természetfotókkal és légi fotókkal is lehet nevezni.
A kisoroszi szigetcsúcs, a pátyi pincesor, a zsámbéki romtemplom, csak néhány azok közül a gyönyörű természeti és épített értékek közül, melyeket a magasból készült felvételeken láthatunk.
Hogy lesz valakiből kilométer- és turistaereklye-gyűjtögető?
A füzéri vár fehér falai már a távolból virítanak a csupasz kőoszloprengeteg tetején.