Keresés eredménye

Kaszálatlan rétek: fecskék menedéke

A nemrég Közép-Európán átvonuló Boris ciklon nemcsak az emberek, de az állatvilág számára is nagy kihívást jelentett. A tartós, viharos esőzések egyik legszomorúbb következménye a fecskék tömeges pusztulása volt, amely országszerte sokakat megrendített. Ám a bükki hegyi réteken egyszer csak a „semmiből” jó néhány füstifecske megjelent. Mi lehet ennek az érdekes jelenségnek az oka?

2024.09.25.

Drasztikusan csökkent az erdei gerinces állatok száma

Az erdők biodiverzitásáról készült első globális állapotfelmérés szerint több mint felére csökkentek az erdőben élő gerinces állatok populációi az elmúlt 50 év alatt. Ennek a hatalmas veszteségnek a hatása túlnő a vadvilágon.

2019.08.16.

Vadvirágos rét a városban

Betontenger, üvegfalak, nappali fényár az éjszaka közepén. A városban élő növények és állatok számára nem könnyű terep ez, nem csoda, hogy a városlakó fajok száma egyre csökken. Világszerte azonban egyre több olyan kezdeményezéssel lehet találkozni, melyek sokat tesznek a városok élővilágának sokszínűségéért.

2019.07.19.

Mihez kezdünk a szúnyogokkal?

A szúnyogok idén nyáron nemcsak az estéinket, de a híreket is uralják. Nemcsak azért mert elképesztően sokan vannak, hanem azért is, mert új fajok is megjelentek, melyek új betegségeket is hozhatnak magukkal. Közben, a rovarvilágért aggódva, egyre többen állnak ki a biológiai gyérítés mellett.

2019.06.29.

Száraz gyepekkel a biodiverzitás megtartásáért

Mintegy 600 millió forintos természetvédelmi projektet indít a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, a száraz gyepek megőrzése Közép-Magyarországon LIFE+ Nature pályázat keretében 650 hektáron végeznek természetvédelmi munkákat.

2014.11.18.

Biodiverzitás tanösvény nyílt a Hajógyári Szigeten

Biodiverzitás tanösvényt adott át szombaton a FŐKERT Nonprofit Zrt. a budapesti Hajógyári szigeten, a fejlesztéssel az élővilág sokszínűségére, valamint a sokféleség megőrzésének fontosságára szeretnék felhívni az emberek figyelmét.

2014.06.23.