Könnyű túrák adventi vásárok közelében
Ha szeretnéd összekötni az adventi vásárok zsizsegő hangulatát egy nyugodt erdei sétával, akkor kattints a Természetjáró összeállítására.
Ha szeretnéd összekötni az adventi vásárok zsizsegő hangulatát egy nyugodt erdei sétával, akkor kattints a Természetjáró összeállítására.
A téli Budapest egyik legnépszerűbb és leghangulatosabb helye a Városligeti Műjégpálya, ami nemcsak Európa legnagyobb és egyik legrégibb szabadtéri mesterséges jégfelülete, de – és ezt elfogultság nélkül állíthatjuk – a világ legszebb pályái között is ott van.
A Turista Magazin decemberi számának Ökotúra rovata a főváros 22. kerületében található Tétényi-fennsíkot mutatja be. Az itt kialakított tanösvényt a terület jó ismerőivel dr. Mészáros Péterrel és Gergely Attilával, a Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület tagjaival jártuk be.
Szimmetria, letisztult formák, cikkcakkos dekoráció. Ezúttal a főváros budai oldalát járjuk be az art deco stílusjegyeit kutatva.
Egy korszak és egy stílus(irányzat) a két világháború között, amely szereti a szimmetriát, a letisztult formákat és a cikcakkos dekorációt. Áramvonalas, elegáns, de nem minimalista. Ez az art deco. Érdekes épületeket mutatunk a főváros pesti oldalán, amelyeket egy sétára felfűzve olyan arcát fedezhetjük fel a városnak, amiről nem is hittük volna, hogy létezik.
A Városliget szélén áll egy kis híd, aminek látszólag semmi szerepe nincs, nem vezet sehová, és nem köt össze semmit. Mármint térben. Időben nagyon is, hisz a hídon át egészen a 19. század végéig elsétálhatunk.
Az ország központjában emelkedő hegyvidékek dúskálnak az épített pihenőhelyekben, köztük pedig szép számmal találunk olyanokat, amelyek tökéletesen alkalmasak bivakolásra is. A Börzsöny északi völgyeinek elhagyatott pihenőhelyeitől a Prédikálószék magaslati csillaglesén át a Pilis gerendakunyhójáig válogattuk össze azokat a helyszíneket, ahová a budapestiek akár egy péntek estére is kiugorhatnak éjszakázni.
A II. kerületben, a Pusztaszeri úton szaladt egy dámszarvas október 24-én reggel, megijedhetett valamitől.
Budapest 2. kerületében, nem messze az Apáthy-sziklától, a Kondor út egyik félreeső telkén áll egy gyönyörű fa, egy idős libanoni cédrus. Már ez önmagában különleges, hisz nem sok hasonló fa van az országban, de ennek a cédrusnak a története is tartogat érdekességeket.
Egyre többször lehet velük a lakásokban is találkozni, de nem kell megijedni, ezek a csótányok nem terjesztenek betegséget viszont remekül tudnak repülni. Mutatjuk, mi velük a teendő.
A szó hangzása alapján már gyanús lehet, hogy a törökökhöz köthető emlékről van szó, de vajon étel, ital, állat vagy épület a türbe?
Városi sétánk ezúttal kicsit rendhagyó, ugyanis a mostani Tabán, amelyet bejárunk, már nem az a Tabán, amelyről mesélni fogunk. A két világ közti átjáráshoz a régi képek és a történetek mellett a képzeletünkre is szükség lesz.
Az ország első japánkertje közel 100 éves és ma is gyönyörű. Ahogy itt sétál az ember, nemcsak szépséges növényeket láthat, de a kert által a japán kultúráról és a japán lélekről is sokat megtudhat. A zajos városban ez a kert olyan, mint egy hihetetlen nyugalmat és harmóniát árasztó pici sziget, ahová egyszerűen jólesik betérni.
A Róka-hegyi kőfejtőben régen a főváros legnagyobb mészkőbányája működött. A területet mostanra visszafoglalta a növényzet, a bányaudvarokban és a hatalmas sziklafalak tetején pedig egy tanösvény kanyarog, ami különleges élményeket tartogat az idelátogatóknak.
Aki egyszer is üldögélt a Kosztolányi Dezső térnél lévő kis tó partján, biztosan elgondolkodott azon, vajon miért kapta Buda egyik legszebb fekvésű tava a feneketlen jelzőt? A meglepő név mellett számos titok és városi legenda is kapcsolódik hozzá. Utánajártunk a tó történetének.
A napokban zajlik a dunavirágok rajzása, a gyönyörű kérészek tánca pedig idén elképesztően látványos, még Budapesten is óriási számban jelentek meg a Duna mentén. Ennek apropóján ajánlunk nektek most egy kisfilmet, amelyben megismerhetitek e különleges kérészfajunkat, és a védelmükben tett lépéseket.
Hihetetlen számban rajzanak idén a dunavirágok, és már nem is kell messzire utazni Budapesttől, hogy szemtanúi legyünk ennek a csodának, hiszen a Margit-hídnál és az Árpád-hídnál is tömegesen repültek a kérészek az utóbbi napokban. Most egy kis ízelítőt adunk nektek ebből a különös természeti jelenségből.
Pihennél, relaxálnál, randiznál, töltekeznél a zöldben, esetleg sportolnál valamit szép környezetben vagy éppen új kutyasétáltató helyszínt keresel? Mutatunk öt parkot a fővárosban, ahol aktív és passzív természetközeli kikapcsolódásra is van lehetőség.
És azt, hogy mennyire hasznos lehet a nagyvárosok számára a globális éghajlatváltozás negatív hatásaihoz való alkalmazkodásban?
Szeretnéd az augusztusi 20-i tűzijátékot tömegmentes, ám mégis remek rálátást nyújtó helyszínről nézni? Mutatjuk, hova érdemes ellátogatnod a budai hegyekbe, ha jó helyről szeretnél tűzijátékot csodálni.