Friss medvenyomokat videóztak a Bükkben
Minden kétséget kizáróan medvenyomokat örökítettek meg a hóban a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai. Most az is kiderül, hogy mit eszik a medve.
Minden kétséget kizáróan medvenyomokat örökítettek meg a hóban a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai. Most az is kiderül, hogy mit eszik a medve.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóságnak nagy tervei vannak Lillafüred titokzatos turistamágnes objektumával. Mi is benéztünk a Zsófia-kilátó hegye alá, és részleteket is megtudtunk a jövőbeni elképzelésekről.
Hogyan hatnak az alvásunkra a mesterséges fények? Kire lehet negatív hatással a karácsonyi díszkivilágítás? Mit tehetünk, ha mégis szeretnénk fényeket helyezni az ablakunkra, teraszunkra, kertünkbe?
Veszprémi Állatkertben kelt és nevelkedett három fiatal uhu térhetett vissza a Tarna-vidéki vadonba.
Fiatal kabasólyom landolt Varbó főutcáján. Rosszul érintette a vihar és a csapadékos időjárás, teljesen legyengült, de a helyiek a segítségére siettek, és jó kezekbe került.
Felújítási munkálatok miatt szeptember 23-tól október 22-ig lezárták a Bükk egyik leghíresebb barlangjához, a Suba-lyukhoz vezető ösvényt.
Hogy miért érezte ennek szükségét, azt nem tudni, csak az biztos, hogy az elterelést éveken át újra és újra megvalósította, ezzel pedig komoly veszélyben sodorta a patak vízi életközösségét.
Bizonyára a legtöbben nagyon meglepődnének, ha egy ekkora hüllővel találnák szembe magukat egy őszi délutánon, ráadásul a saját kertjükben. Az eset azonban minap valakivel tényleg megtörtént.
Az ijedt hód egy ház vízóraaknájában gubbasztott, amíg ki nem mentette a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa. A különleges mentőakcióról videó is készült.
Ötletes kezdeményezéssel rukkolt elő a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága, az állatkerteknél már jól bevált mintára örökbefogadási programot indít, csak itt nem állatokat, hanem tanösvényeket lehet örökbe fogadni.
A Kékes északi oldalában található Pisztrángos-tó a környéket járó túrázók egyik kedvenc pihenőhelye. Nem csoda, hisz egy meseszép helyről van szó. Azt azonban kevesebben tudják, hogy a tónak kulcsfontosságú szerepe van a környék kétéltűinek életében.
A felvételen a szürke gém zsákmányát próbálja lenyelni. Alaposabban megnézve azonban kiderül, hogy a csőréből kilógó vízisikló nem az, aminek látszik. Vajon mi lesz különös zsákmányszerzés vége?
Veszélyt jelent az inváziós bíbor nebáncsvirág az Upponyi-szorosban. Gyérítéséhez önkéntesek jelentkezését várja a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a segítséget ajándékkal jutalmazzák.
A felvételt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kameracsapdája készítette.
A napokban a természetjárók körében nagy visszhangot váltott ki, hogy visszafestik az egyik mátrai turistaútnak az erdőrezervátum magterületén átvezető szakaszát. A döntés okának, hátterének jártunk utána.
Ez a faj az egyik leggyönyörűbb énekesmadár kontinensünkön. Az idei évben különösen sokat figyeltek meg belőle Magyarországon, így egy kis szerencsével áprilisig szinte bárhol megpillanthatjuk.
Még maradnék egy kicsit – mondta a kakukk, akinek már melegebb éghajlaton volna a helye. Ám a fiatal madár feltehetően olyan jól érezte magát nálunk, hogy még októberben sem indult el Afrikába.
Vadkamera rögzítette a két állat különös találkozását Nógrádban.
Vajon miért lehet szükség mesterségesen létrehozott tócsákra az igaziak helyett? Már a pocsolyák sem a régiek? Természetesen a Mátrában létrehozott „műtócsák” hátterében nyomós érvek állnak.
Egy csapat természetjáró a Bükk-fennsíkon pillantotta meg a barna medvét. A ritka találkozást nem követte konfliktus, békésen ment mindenki tovább a maga útján.