Idén utoljára látogatható a Sas-bérci kilátó
Idén már csak október 26-27-én lehet felmenni az ország egyik legkülönlegesebb kilátójába.
Idén már csak október 26-27-én lehet felmenni az ország egyik legkülönlegesebb kilátójába.
Egy kora októberi napon csatlakoztunk Farkas Szilvia szarvasgombász és gombakeresőkutya-kiképzőhöz, hogy megtapasztaljuk, mi fán terem a triflászat. Különleges élményekkel, sok érdekes információval és jó pár átható illatú gombával tértünk haza.
Az egyik pillanatban még hétágra süt a nap, majd a szél összeborzolja a felhőket, és hipp-hopp, elered egy tavaszi zápor. Ezúttal olyan rövidke túrákat ajánlunk nektek, ahol az útvonal rövid, ám sok látnivalót tartogat, és esőprogram is akad arra az esetre, ha hirtelen leszakadna az ég.
Mátraverebély-Szentkúton érdemes kisebb sétákat is tenni a Mária-kegyhely környékén, mert különleges látnivalók várják az embert. Szent László és a barlanglakó remeték nyomába indultunk.
Mindszenty József bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek a huszadik századi magyar történelem egyik legnagyobb hatású alakja az ötvenes években a felsőpetényi Almásy-kastélyban raboskodott. Ittlétének és szerencsés kiszabadulásának színhelyeit, emlékműveit kerestük fel a rétságiak által szervezett "Mindszenty nyomában" elnevezésű túrán.
→ TovábbEzúttal egy kevésbé ismert, de annál izgalmasabb várromot mutatunk be, ahonnan még akkor is lélegzetelállító panoráma nyílik, ha nem a legkellemesebb kirándulóidőben hódítjuk meg a „csúcsot”.
Csesztvén egy nem akármilyen kastélyt, Árpád-kori templomot és egy „csillagösvényes” kilátó pazar panorámáját is megcsodálhatjuk.
Pazar panorámahelyszínek, lenyűgöző madártávlatok egy szelíden hullámzó, ám ugyanakkor változatos élményeket tartogató tájban, ahol számtalan élmény és túralehetőség vár.
Érdekes kilátókból hazánkban igazán nincs hiány. Van olyan, ami mindössze 40 cm magas, és olyan is, ami söréttoronynak, buszmegállónak, vagy éppen olajfúró toronynak épült. A Természetjáró válogatásában olyan izgalmas formavilágú tornyokat mutatunk, amelyekhez látványos túraútvonal is társul.
A hosszabb távú jelvényszerző túrák között több, piros sávval jelzett útvonalat találunk, de ezek között a Pest megyét bemutató tematika annak látnivalói és viszonylagos rövidsége ellenére sem tartozik az ismertebbek közé. Méltatlanul!
A Természetjáró.hu kínálatából, most főleg azoknak szeretnénk a kedvében járni, akik gyerekekkel tennének egy rövid, kalandos kirándulást a szabadlevegőn.
Bár egy tucatnyi facsonk itt is kiáll a vízből, bevallom, kicsit túlzás az erdélyi hasonlat a Tábi-horgásztó esetében. Ettől függetlenül csodálatos helyet fedeztem fel a Cserhát egyik legszebb falva, Iliny mellett.
A Magyarország északi részén elterülő, változatos felszínű Cserhát közepén emelkedik a hegység legszebb vulkáni csúcsa, melyet Szandavár romjai koronáznak. A messziről is látható középkori építmény égbe nyúló toronyromja a kirándulók kedvelt úti célja.
→ TovábbPalócföld egyik legemblematikusabb részét, Hollókő tágabb vidékét Mikszáth Kálmán tollából Görbeországként ismerhettük meg: a névadást a dombok és az utak végtelennek tűnő, girbegurba hullámai ihlették.
A Páris-patak szurdoka alig 350 méter hosszú, kanyargós, néhol csupán 2–3 méter széles, 20–30 méter magas, „hullámzó” falakkal szegélyezett völgy. Ezt a nem túl nagy távot igen hamar be lehet járni, viszont az egykori folyó vájta, megkövült ősvilág különleges látványa akár több órára is ott marasztalhatja a túrázót.
Alig háromnegyed órányi autózásra fekszik a fővárostól, romantikus hangulata bármely felkapottabb kirándulócélponttal felveszi a versenyt. Part menti infrastruktúrája, szállásai, éttermei minden igényt kielégítő kikapcsolódást nyújtanak bárki számára, mégis csupán az elmúlt években nyerte el méltó helyét az üdülőhelyek színes palettáján a Bánki-tó.
→ TovábbA rekkenő nyári melegben hosszú, fárasztó menetelés helyett könnyű terepen vezető, kényelmesen bejárható útvonalakat ajánlunk túrázáshoz.
A változatos földtani felépítésű Cserhát szelíd lankáiból merészen emelkednek ki a miocén kori andezitekből felépülő vulkáni felépítmények erősen lepusztult és kipreparálódott maradványai. Ilyen a „kétágú Szanda” térsége is. Kalandra fel, irány a kövek világa!
→ TovábbA bájos falu és a felette álló Magyarok Nagyasszonya szobor önmagában is remek célpont, de ideális kiindulópontja egy cserháti bringatúrának is.
A természet tavaszi, frissítő erejét, az erdők nyugalmát és a kalandtúrák izgalmát keresed? Ha mozgalmas kirándulást tervezel, ezeket a gyönyörű szurdokokat érdemes felkeresned.