Keresés eredménye

Vigyázzunk a homokzátonyokra!

Egy kellemes dunai homokpadra menekülnél a kánikula elől? A Duna-Dráva Nemzeti Park arra hívja fel a figyelmünket, hogy ezek a helyek védett természeti területek.

2023.08.23.

17 rétisasfióka kapott jelölőgyűrűt a Gemenci-erdőben

A legnagyobb európai sas víz közelében szeret költeni, nálunk a folyók mentén lévő galériaerdőket és idős tölgyeseket kedveli. Tavasz közepén-végén a fiókák már akkorára nőnek, hogy meg lehet jelölni őket gyűrűvel, és így nyomon lehet követni akár a teljes életútjukat.

2023.05.10.

Figyeljünk a madarakra, itassuk őket a kánikulában, de okosan

Nem is kell nagyon magyarázni, hogy tollas kis barátainknak, miért is van szüksége a nyári forróságban ivó- és fürdővízre (egyébként ivóvízre télen is). Arra azonban feltétlenül figyeljünk oda, hogy az itatót macskáktól, ragadozóktól biztonságos helyre tegyük.

2022.07.06.

Rétisast mentettek a Drávánál

Babócsáról került a drávaszentesi madármentő állomásra egy rétisas. Az idős, hím példány a fején és a szárnyán sérült meg, valószínűleg egy másik rétisassal került összetűzésbe.

2022.01.31.

Szokatlan helyen és időben virágzik az erdei ciklámen

Ez a bájos, védett virág általában nyár végén, ősz elején virágzik, idén azonban a menetrendszerűen érkező augusztus végi esők elmaradtak. A ciklámen ezért a szokásosnál tovább aludta Csipkerózsika-álmát a Belső-Somogy száraz homokvidékén, ahol előfordulása igazi ritkaságnak számít.

2021.11.02.

Virágzik a törpe mandula a Mezőföldön

Április végén virágzik a védett törpe mandula, amelynek hazai élőhelyei mára erőteljesen megfogyatkoztak. A törpe mandula szempontjából egy kulcsfontosságú állatfaj is eltűnt, amelynek nagy szerepe volt a növény szaporodásában.

2021.04.20.

Megújul a Templom-hegyi kilátó Villányban

Hamarosan megszépül a villányi Templom-hegyen álló kétszintes kilátó. Az építmény része a Duna–Dráva Nemzeti Park Igazgatóság Ammonitesz tanösvényének, amely az egykori kőbányában látható ősmaradványleleteket mutatja be.

2021.04.13.

Egy bájos hang a fenyőerdő mélyéről

A búbos cinege nálunk csak szórványosan fordul elő. A Mecsekben tíz éve észlelték először a faj jelenlétét. Azóta nemcsak hogy folyamatosan jelen van néhány példány, de a számukra kihelyezett mesterséges odúkban rendszeresen költenek is.

2021.03.28.