Csodás fotók készültek az év üstököséről
Még pár napig csodálhatjuk az esti égboltot bejáró kométát. Aki idáig lemaradt róla, azoknak itt van néhány nagyszerű felvétel.
Még pár napig csodálhatjuk az esti égboltot bejáró kométát. Aki idáig lemaradt róla, azoknak itt van néhány nagyszerű felvétel.
„Mi volt az a misztikus fényfüzér az égen?” című – egyébként 2022 januárjában aktuális – cikkünk időről időre organikusan hatalmas olvasottságra tesz szert. Legutóbb éppen néhány hete ment nagyot, ezért úgy találtuk, itt az ideje, hogy végre alaposabban is bemutassuk az égbolton megjelenő, fura, egy sorban masírozó fénypontok eredetét, vagyis a Starlink műholdakat.
Ha augusztus, akkor csillaghullás. Kiülünk egy pokrócra az enyhe éjszakában, és várjuk a nyár leglátványosabb meteorhullását, a Perseidákat. De addig is, amíg várakozunk, összeállítottunk nektek egy csillagászati kvízt, hogy tesztelhessétek, mennyire ismeritek az univerzumot, azon belül is a Tejútrendszert és a galaxisokat.
Mától egészen augusztus 31-ig szabad szemmel is jól látható égi jelenségeket figyelhetünk meg.
Együtt kel fel a Szaturnusz és a Hold, és együtt emelkednek egyre magasabbra. A különleges jelenség szabad szemmel is látható lesz, ezért július 24-én este érdemes az eget figyelni.
Egy nagyon különleges légköroptikai jelenséget, holdszivárványt sikerült megörökítenie múlt éjjel több webkamerának is.
A Hold hamuszürke fényében gyönyörködhetünk, és a Hold–Jupiter páros is együtt fog ragyogni az égen. Az előrejelzések szerint a látványba a felhők sem fognak túlzottan bezavarni. Érdemes lesz hát az előttünk álló estéken az égboltot figyelni.
Hétfő hajnalban rózsaszín sarki fény tündökölt Magyarország egén. Sajnos a felhős idő miatt a legtöbb helyen nem lehetett látni, az Időkép kameráinak viszont szerencsére sikerült elcsípniük.
Már-már giccsbe hajló égi jelenségnek lehettünk szemtanúi kedd este: rózsaszínben tündöklő sarki fény pompázott az északi horizont fölött, miközben egy meteorit is átszáguldott a horizonton.
Hétfőn éjjel a Hold a Jupiterrel, kedden pedig az Uránusszal fog együttállni, de közelükben lesz a Fiastyúk is.
Az utóbbi napok bővelkednek a szebbnél szebb égi jelenségekben, amelyeket hazánkból is megcsodálhattunk. Összeszedtünk nektek pár remek képet hazai fotósoktól, amelyet a lenyűgöző sarki fényről és a Hold-Vénusz pompás együttállásáról készítettek.
Aki tegnap lemaradt a látványos bolygóegyüttállásról, az még ma a kora esti órákban megcsodálhatja a nem mindennapi jelenséget. Mindemellett a Jupiter négy Galilei-holdja is megfigyelhető.
A hétfő kora esti órában a vasárnapihoz hasonló égi tüneményben lehetett részünk. Ez alkalommal is csodás felvételek készültek a ritka jelenségről.
Percekig ragyogott a sarki fény vasárnap késő este, amelyet több webkamera is megörökített.
Ha lemaradtál volna erről a különleges égi jelenségről, akkor most megnézheted a látványos hármasról készült gyönyörű felvételeken, vagy akár még ma este is megcsodálhatod élőben.
Aki nem szeretné kivárni az Oort-felhőből érkezett üstökös következő megjelenését, most jól megnézheti magának.
Január végén egy olyan égi vándor érkezik, amelyet csak 50 ezer évente láthatnak a Föld lakói.
Ma este érdemes lesz felnézni az égre, ugyanis december 14-én éri el a maximumát a Geminidák meteorraj, akár 150 hullócsillag is átsuhanhat a fejünk felett egy óra alatt.
Sajnos sok helyen felhők takarták el a látványos égi jelenséget, de azért itt-ott nyomon lehetett követni Magyarországról is.
Késő este és a kora hajnali órákban figyelhetők meg a horizont felett pompázó felhők, melyeknek ilyenkor van a szezonja.