Az art deco nyomában Budán
Szimmetria, letisztult formák, cikkcakkos dekoráció. Ezúttal a főváros budai oldalát járjuk be az art deco stílusjegyeit kutatva.
Szimmetria, letisztult formák, cikkcakkos dekoráció. Ezúttal a főváros budai oldalát járjuk be az art deco stílusjegyeit kutatva.
Felhőkarcoló a pesti belvárosban? Mozgó pályaudvar Kelenföldön? Óriási fekete tornyok az Astorián? Milyen lenne ma a főváros, ha megvalósultak volna ezek a tervek? A Vigadóban látható Sosemvolt Budapest című kiállításon elmerülhetünk ebben a múltbéli fantáziavárosban.
A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program keretében épült házikó egyszerre szolgál bivakszállásként és csendes olvasókabinként a Bakony sűrűjében.
Érdekes domborművek, szobrok, ablakok és egy szabadon választható kihívás: ki tudod találni, melyik hol van?
Az elmúlt hat-hét évtized újdonságai a legállandóbbnak hitt építményeket sem hagyták nyom nélkül; ráadásul ezek nagy része olyan vidékre került, ahol kirándulni is érdemes. Ég, föld és vasbeton, hazánk öt sarkából.
Talán meglepő, de Budapest több tucat európai és tengerentúli várost játszott már el a filmvásznon. De a filmes szakemberek leleményességén és az állam által nyújtott adókedvezményen felül vajon milyen szerepe van ebben Budapest sokszínű építészetének? Ennek jártunk utána.
A hegyvidék szélén álló várost és környékét sok országjáró ismerheti, de kevesen töltöttek el itt hosszabb időt. Mire tanítanak az építészetről a „kockaházak”, és miért érdemes nem csak átszállópontként közelíteni Ajkára?
Néhány napja ért véget a Hello Wood harmadik egyetemi tábora, az Építész Mustra a Tokaji borvidéken. A több mint száz - építész és művész szakos - egyetemi hallgató és oktatóik tíz új alkotással gazdagították a Tokaj-Hegyalját.
Miért lett a városháza tornya ilyen magas? Milyen kapcsolat van Egon Schiele és Győr között? Miért kellett a Rábcát, a hídjával együtt átköltöztetni? Többek között ezekre az izgalmas kérdésekre is választ kaptunk Győrben. A várost ezúttal egy rendhagyó városnéző túrán jártunk be.
Romániában a vallás a mindennapok része. Ez épp úgy tetten érhető a hegyek között, ahol az utak mentén magányos kőkeresztek állnak, és a falvakban is, ahol az otthonok falát vallási képek díszítik. Az országban rengeteg templom van, közülük is a legszebbek a gyönyörű fatemplomok. Képes összeállításunkban Máramaros vallásos arcát mutatjuk meg.
Nyolc település, 150 építészhallgató, tíz fából készült installáció, mindez Tokaj-Hegyalján. Röviden így lehetne összefoglalni az idei Hello Wood Építész Mustrát. Megnéztünk néhányat az elkészült alkotások közül, voltunk a gólyák falujában, láttuk Európa legnagyobb Jézust ábrázoló gránitszobrát, és természetesen a hegyaljai borokat sem hagyhattuk ki.
A Néprajzi Múzeum december elején bezárt, de a búcsú előtt még szélesre tárták a kapukat a látogatók előtt. Bejárhattuk a gyönyörű épület rejtett zugait, és az is kiderült, mit keres egy mellimplantátum a múzeum gyűjteményében.
Díjat díjra halmoz a Péter hegyesén álló torony: ezúttal a 2016 American Architecture Prize (AAP) arany fokozatát nyerte el.
Május 12-én New Yorkban Kovács Csaba és Vass-Eysen Áron építészek, az újjáépített Galya-kilátó megálmodói, átvették az Architizer A+ Awards verseny közönségdíját, amelyet még áprilisban nyert el a kilátó Renováció kategóriában.
Sziklaszirteken álló modern bivakok a jövő magyar menedékházai.
Az erdélyi Kárpátok könnyen elérhető "sűrítménye" a Pádis-fennsík.
Hallottál már a déli határ mellett húzódó magyar Maginot-vonalról?
Szigetvárat nem csak egyszer ostromolták meg, de csak egyszer sikerült bevenni.