Ritkán látható hiúzt kapott le a börzsönyi kameracsapda
A Börzsöny erdeiben bóklászó hiúzt örökítette meg a Börzsöny Alapítvány egyik kameracsapdája. A szakemberek szerint Magyarországon 10–12 példány élhet szabadon.
A Börzsöny erdeiben bóklászó hiúzt örökítette meg a Börzsöny Alapítvány egyik kameracsapdája. A szakemberek szerint Magyarországon 10–12 példány élhet szabadon.
Bár a két macskafélét messziről könnyű lehet összetéveszteni, ha kicsit közelebbről vesszük szemügyre őket, minden kétséget kizáróan kiszúrhatjuk az eltéréseket. Cikkünkben elmondjuk, honnan tudni, hogy a Magas-Tátrából származó fotók nem szervált ábrázolnak.
Hallgasd meg a WWF Magyarország zöld podcastjában, hogy mi a nagyragadozók helye és szerepe hazánkban, illetve, hogy ezt a konfliktust milyen módon lehet feloldani!
Ismét megmutatta magát a kameracsapdának a börzsönyi hiúz.
Az Év Emlősévé választott hiúzt idén számos rendezvény népszerűsíti. Többek között kulturális programok, akadályverseny és hiúzfutás is várja a természetbarátokat. A programsorozat nyitórendezvényét ezen a hétvégén tartják Budapesten.
Az európai erdők fenséges csúcsragadozója rejtőzködő életmódja miatt ritkán kerül szem elé, leginkább csak a nyomai árulkodnak róla. Egy téli hétvégén kis csapatunkkal a Börzsönyben indultunk nyomkeresésre.
A Vadonleső most is kiválasztotta Az Év Emlősét, és 10 napon keresztül rakott ki róla információmorzsákat a Facebookra, melyek alapján tippelni lehetett a kilétére. Végre lerántották a leplet: az eurázsiai hiúz lesz a középpontban 2019-ben.
Mostantól eurázsiai hiúzt is láthatunk a vadasparkban. Rita 8 éves nőstény, és ha minden jól megy, közös kifutóban fog lakni a vadaspark már meglévő hiúzával, Csabival.
Szirti sasok, farkasok, hiúz és róka is szerepel az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság most közzétett kameracsapdás felvételein.
Egyre többet hallunk a hiúzok felbukkanásáról, így talán nem is gondolunk bele, mennyire törékeny a hazai állomány. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság most részletesen mesél a területén is felbukkanó macskaféléről, illetve a fajt fenyegető rengeteg veszélyről.
A kameracsapda március 10-én kapta lencsevégre az egyébként rendkívül ügyesen rejtőzködő állatot.
Nógrád megyében januárban és február közepén is felbukkant egy hiúz, de a Tátrában is levideóztak egy nem mindennapi találkozást a közelmúltban.
Még mindig nagy veszélyt jelentenek a hiúzokra az orvvadászok. A mostani projekt keretében három éven keresztül fogják figyelemmel kísérni a három nagy európai hiúzcsoport életét.
A WWF különleges videót közölt egy farkas és egy hiúzcsalád találkozásáról. A ritka felvételt Lengyelország területén, a Keleti-Kárpátokban készítették. Nem mindennapi látvány.
A magyarországi hiúzokról viszonylag keveset hallunk, legutóbb például az váltott ki kisebb visszhangot, hogy az Aggteleki-karszton elsőként sikerült kameracsapdával levideózni egy példányt közelről. Utánajártunk, mit lehet tudni jelenleg a hazai viszonylatban mindössze néhány egyedet számláló ragadozófajról.